שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הממשל האמריקני אישר לישראל שנתיים לערבויות
  הסנאט האמריקני אישר לישראל שנתיים נוספות לשימוש ביתרת ערבויות, שהוענקו לה לפני שנתיים, בסך 5 וחצי מיליארד דולר. ההארכה אושרה בעקבות פנייה של ישראל, שהודיעה כי בשנת 2005, המועד בו פג תוקפן של הערבויות, היא לא תזדקק להן וביקשה לשמור לה את הזכות להשתמש בהן מאוחר יותר.
  הממשל והסנאט האמריקנים הסכימו הלילה (יום ג') להאריך בשנתיים את היכולת של ישראל להשתמש ביתרת כספי הערבויות בסך 5 וחצי מיליארד דולר, שטרם נוצלו. זאת לאחר שישראל היתה צריכה להשתמש בכל הערבויות עד שנת 2005, אבל הבהירה שאינה זקוקה לערבויות נוספות בשלב זה בגלל שיפור בצמיחה ובגביית מיסים.

   

  שגריר ישראל בארה"ב, דני איילון, שפעל מול זרועות השלטון בוושינגטון לקבל את תוספת הזמן אמר כי "ישראל מודה לממשל ולועדת ההקצבות של הסנאט על אישור ההארכה".

   

  ישראל קיבלה לפני שנתיים, בשיאה של האינתיפאדה, סיוע בטחוני מיוחד בסך מיליארד דולר וערבויות אמריקניות על סך של תשעה מיליארד דולר נוספים בתנאים מיוחדים, אותן הייתה יכולה ישראל למשוך במשך שלוש שנים.

   

  ישראל קיבלה עד כה ערבויות בסך 3 וחצי מיליארד דולר והחליטה שהיא אינה זקוקה בשלב זה ליתרת הערבויות בסך 5 וחצי מיליארד דולר. כיון שקבלת הערבויות היא לשלוש שנים וישראל אינה מתכוונת להשתמש ביתרת הערבויות עד שנת 2005, נעשתה פניה לממשל להאריך בעוד שנתיים את היכולת של ישראל להשתמש ביתרת הערבויות, אם יהיה צורך בכך.

   

  הממשל הסכים לפנייה והעביר אותה לקונגרס. ועדת ההקצבות של הסנאט אישרה את בקשת הממשל ולאחר האישור הפורמאלי של מליאת הקונגרס, יוארך תוקף השימוש
  בערבויות משלוש שנים לחמש שנים, עד לשנת 2007. לאחר מועד זה יוכל נשיא ארה"ב להאריך את הערבויות על דעת עצמו בעוד שנה ובכך ישראל השיגה רשת בטחון כלכלית עד שנת 2008.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים