שתף קטע נבחר

הפגנה מול בית נתניהו: "לסגור את המדינה"

הפגנות עובדים התקיימו היום ליד בתיהם של ראש הממשלה שרון, שר האוצר נתניהו ושר הפנים פורז. המפגינים קראו להמשיך בשביתה שנפתחה היום "עד טיפת הדם האחרונה" . לדבריהם, הציבור תומך במאבקם של העובדים שלא קיבלו משכורות מזה חודשים. עובדת עיריית יהוד: בחיים לא אצביע ליכוד יותר

מפגינים מול בתי הבכירים: עשרות עובדי ועד התברואה של עיריית ירושלים קיימו הבוקר (יום ג') הפגנת מחאה קולנית מול ביתו של שר האוצר בנימין נתניהו ברחוב עזה בירושלים, על רקע השביתה הכללית במשק שהחלה הבוקר להזדהות עם עובדי הרשויות המקומיות. הפגנות זהות התקיימו גם מול ביתו של שר הפנים, אברהם פורז, בתל אביב, וכן מול ביתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בחוות השקמים.

 

המפגינים מול בית נתניהו נשאו שבהם נכתב: "בלי משכורות אין כפרות", כשהכוונה למצוקתם של העובדים בתקופת החגים. עובדי ועד התברואה בירושלים דווקא זכו לקבל את כל משכורותיהם ואינם נמנים עם 20,000 העובדים אשר משכורותיהם עוכבו - אולם לדבריהם ההפגנה נערכה כהזדהות עם חבריהם בכל רחבי הארץ, שמצבם רק מחמיר.

 

ניסים חזן, יו"ר ועד העובדים, אמר כי עובדי הרשויות טעו כאשר הוסיפו לעבוד מבלי שמשכורותיהם שולמו במשך חודשים על גבי חודשים: "אלה שלא מקבלים משכורות וממשיכים לעבוד פשוט טועים. הם היו חייבים להפסיק לעבוד ברגע שמשכורותיהם לא שולמו. אם לנו היו מפסיקים לשלם משכורות - אני מבטיח כי היינו מפסיקים לעבוד מייד", אמר חזן.

 

חזן הוסיף כי המצב הנוכחי, לפיו מעוכבות המשכורות הוא בלתי נסבל. "אנשים נמצאים על סף רעב. העובדים מקיימים משא ומתן על כל דבר הכי קטן, רק כדי שיוכלו לקבל את משכורותיהם. זאת בושה וחרפה לממשלה. אנחנו תובעים כי לכל מי שמגיעה משכורת שתשולם לו בזמן. נמשיך לשבות בהנהגת עמיר פרץ עד הסוף, עד לטיפת הדם האחרונה. יש לנו תמיכה של כל הציבור".

 

בני כהן, אחד המפגינים, שלח אצבע מאשימה כלפי הממשלה: "האוצר והממשלה הם הרמאים הכי גדולים. מאיפה התחיל כל הסיפור? הממשלה טעתה, כל הממשלות טעו. מצב הרשויות המקומיות לא התחיל היום. אלו טעויות של שנים. אנחנו בעד תוכנית ההבראה וחתמנו עליה. גם עובדים אחרים חתמו, לא השאירו להם שום ברירה אחרת".

 

כהן טוען כי השביתה היא רק תחילתו של המאבק. "צריך לסגור את כל המדינה. המאבק חייב להיות הרבה יותר חמור. אנשים לא מבינים את זה. מה שאנחנו עושים כאן זה ממש שטויות".

 

אל המפגינים הצטרפה ג'קלין סוויסה, עובדת עיריית יהוד: "לא מעניינת אותי שום תוכנית הבראה. אני עבדתי ואני רוצה את הכסף. מה זה תוכניות ההבראה האלו? מבקשים לפטר עובדים ותיקים ולהכניס במקומם עובדים מקורבים, זאת תוכנית הבראה?"

 

סוויסה טוענת כי הממשלה אחראית להבאת עובדיה לחרפת רעב. "ביבי מטיח אשמה באחרים ולא לוקח על עצמו שום אחריות. אני בזה לממשלה, לראש הממשלה ולשרים. בחיים לא אצביע ליכוד יותר העם העלה את הליכוד, העם גם יוריד אותו".

 

מול חוות השקמים: "שרון צריך להתערב"

 

כמאה מפגינים הגיעו להפגין מול חוות השקמים. המפגינים הגיעו משדרות, קריית גת, קריית מלאכי ורחובות. במשטרה התנגדו בתחילה לקיום ההפגנה בטענה שלא התקבלו האישורים לקיומה ולבסוף הושג הסדר לפיו רוכזו כל המפגינים במתחם סגור, מה שעורר התמרמרות רבה.

 

לדברי דוד אליהו, עובד עיריית שדרות, למרות שהם קיבלו את שכרם במועדו הם חשים צורך לבוא ולהזדהות עם חבריהם עובדי הרשויות המקומיות. "ראש הממשלה התערב באופן אישי בשדרות בגלל ירי הקסאמים ולכן אנו מקבלים את המשכורות פחות או יותר בזמן. אבל חברינו לא קיבלו כבר כמה חודשים את שכרם כמו גם עובדי המועצות הדתיות. לכן באנו לכאן בכדי למחות ולומר לראש הממשלה שיתערב גם בעניין הרשויות המקומיות האחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאת העובדים (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. הפגנה מול הבית
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דני סלומון
חוות השקמים. ששרון יתערב
צילום: דני סלומון
מומלצים