שתף קטע נבחר

שדרות: 2 פצועות בנפילת קסאם ליד בית-ספר

כמה שעות בלבד לאחר התקרית הקשה ברצועה נחתו שתי רקטות קסאם בשדרות. רקטה אחת נחתה בחצר בית, והשנייה נחתה סמוך לבית ספר. שתי נשים נפצעו קל מרסיסים ועוד כמה לקו בהלם. התלמידים הוכנסו למרחבים מוגנים. תושבת העיר: "הבית שלי רעד, ואני רועדת"

שעות ספורות לאחר התקרית הקשה ברצועה בה נהרגו שלושה חיילים, נחתו בצהרים (ה') שתי רקטות קסאם בשדרות. שתי נשים נפצעו קל מרסיסים, ועוד כמה לקו בהלם.

 

רקטה אחת פגעה בחצר בית, וגרמה נזק לבית. הרקטה השנייה נחתה סמוך לבית הספר התורני מדעי בו ביקר נשיא המדינה ב-1 בספטמבר. התלמידים נבהלו הוכנסו למרחבים מוגנים. ראש העירייה אלי מויאל ביקש התערבות של גורמים פסיכולוגיים בבית הספר, כדי לייעץ לילדים ולהוריהם שהגיעו למקום.

 

גל שושני, תושבת שדרות בת 21, סיפרה ל-ynet: "שתי רקטות הקסאם נפלו לא רחוק מהבית שלי. מיד שמעתי סירנות של אמבולנסים בכל האזור. שמעתי את הנחיתה, אני כולי רועדת. כל הבית רעד. אני ואחותי בבית ואנחנו המומות. זו לא פעם ראשונה שאני שומעת נחיתה אבל זה נוראי כל פעם מחדש. מה עושים? אין לנו מקלט, אז אנחנו נכנסים לחדר פנימי בבית. ישר מתחילים לעשות טלפונים, מתקשרים למשפחה וחברים לוודא שהכל בסדר".

 

ביום ב' נחתה רקטת קסאם על בניין שירות התעסוקה לשעבר בשדרות. במקום טופלו מספר נפגעי חרדה על ידי מד"א.

 

מערכת הצופרים וההתרעה בפני ירי הקסאם שהוקמה בשדרות ערב החג לא הוכיחה את עצמה ולא פעלה ביום ב'. זו מערכת מתקדמת חדשה המיועדת למתן התרעה לירי קסאמים ובתוך כ-20 שניות להפעיל את מערכות האזעקה והצופרים.

 

באותו היום נערכה גם הפגנה של תושבים במרכז העיר נגד הממשלה תחת הכותרת "תושבי שדרות אינם ברווזים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
פגיעת קסאם (ארכיון)
צילום: מאיר אזולאי
צילום: רויטרס
(ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים