שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שתי כפיות סוכר והרצל אחד בבקשה

  מי היה ז'בוטינסקי? כיצד תרם וינגייט לציונות? התשובות - בכוס התה הקרובה לביתכם. הדרך המתוקה ללמוד היסטוריה

  הנוער מפגין בורות בתולדות עם ישראל? הסלבריטאים נכשלים במבחן של המדינה? אל דאגה, שתו תה והמתיקו אותו בהרבה סוכר. חברת "שוגארט", המייצרת סוכר בשקיות, החליטה לנסות לשפר את המצב והוציאה סדרה של שקיות סוכר, שעליהן מודפסות ביוגרפיות מקוצרות של האישים הבולטים בתולדות הציונות.

   

  היוזמה הברוכה הזאת שייכת לאורי האן, מנכ"ל החברה, המשווקת בדרך כלל מקלוני סוכר אישיים לבתי-קפה ולמסעדות. האן הזעיק אל הדגל את הוריו ושלח אותם לנבור במאגרי המידע ובארכיונים ולדלות חומר על אישים חשובים בתולדות הציונות והמדינה. בהמשך נכתב לכל "ערך" נוסח קצר ותמציתי - וכך יצאה לדרך סדרת שקיות, שעליהן מוטבעים תמונות של 33 אישים וטקסטים קצרים על תולדותיהם.

   

  "מאז שהוצאנו לשוק את הסדרה החדשה אנחנו בקושי מצליחים לעמוד בביקושים הגדולים מצד מוסדות, בתי-קפה ומסעדות", סיפר אתמול האן. "נראה שהצמא לידע בכל זאת גדול, מה עוד שתמורת שקיות הסוכר המעוצבות האלה משלמים מחיר זהה לזה של השקיות האפורות והמשעממות".

   

  בדרך מתוקה זו אפשר ללמוד מה היה שמו האמיתי של אחד-העם, כיצד קשורים הלורדים בלפור ורוטשילד לתנועה הציונית, מה תרם אלברט איינשטיין לציונות,

  וכיצד פעל אורד וינגייט למען היישוב היהודי בארץ-ישראל. אישים נוספים העוטפים את הסוכר הם יוסף טרומפלדור, אליהו גולומב, אלכסנדר זייד, הנרייטה סולד, חיים נחמן ביאליק, יהודה-לייב פינסקר וכמובן הרצל ודוד בן-גוריון. עכשיו אל תגידו לא ידענו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שקית הסוכר והכיתוב שמאחוריה. כל אישיות והשקית שלה
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  מומלצים