שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתיחות בין אבו עלא לגדודי אל אקצה
  ראש הממשלה הפלסטיני אמר בסוף השבוע שממשלתו "מעוניינת ויכולה לפרק את גדודי חללי אל-אקצה". בתגובה אמרו בכירים בגדודים: "לא נתפרק מנשקנו בהחלטה פוליטית". פעילים אחרים בארגון קראו לאבו עלא להתפטר ולפרק את "ממשלת הכישלון הפוליטי", במקום לפרק את הגדודים

  בזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חללי אל-אקצה, תקפו הערב (יום שבת) את דבריו של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, שאמר בסוף השבוע כי ממשלתו "מעוניינת ויכולה לפרק את גדודי חללי אל-אקצה".

   

  אבו עלא הדגיש כי המכשול העיקרי העומד בפני צעד זה, הוא המשך רדיפת פעילי הארגון בידי ישראל: "אנו רוצים לפרק את הארגון ולשלב את חבריו במנגנוני הרשות, אולם אנו חייבים לדאוג לשלומם ולביטחונם של חברי הארגון שישראל ממשיכה לרדוף ולהרוג בהם".

   

  ראש הממשלה הפלסטיני אמר עוד כי משרדו ממשיך לקיים מדי פעם מגעים עם דב וייסגלס, ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה שרון, כדי להוציא אל הפועל פגישה בין שרון לאבו עלא במטרה לדון ולהגיע להסכם על הפסקת אש. בתגובה לדברים של אבו עלא על פירוק הגדודים אומרים בכירים בגדודים כי הארגון לא הוקם בהחלטה פוליטית ולא יתפרק מנשקו בהחלטה פוליטית.

   

  המקורות אמרו כי הארגון לוקח חלק במאבק לעצמאות של העם הפלסטיני, ועד שעצמאות זו לא תושג, אין בכוונת חברי הארגון להתפרק מנשקם. פעילים אחרים בארגון היו בוטים יותר, וקראו לאבו עלא להתפטר ולפרק את ממשלתו, במקום לפרק את הגדודים. הפעילים הללו אמרו שממשלת אבו עלא היא ממשלת הכישלון הפוליטי, שעד כה לא הביאה דבר לעם הפלסטיני.

   

  מתיחות דומה התגלעה בין ממשלת אבו מאזן לבין גדודי חללי אל אקצה, שבמהלכה תקפו פעילים בארגון את אבו מאזן בדרכו למועצה המחוקקת הפלסטינית. זו היתה אחת הסיבות שהביאו להתפטרות אבו מאזן. 

   

  מצרים ביקשה באופן רשמי מיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לפרק את הארגון, אולם ברשות אומרים כי גדודי חללי אל אקצה הפסיקו מזמן להיות

  ארגון אחד, וכי הארגון מורכב מקבוצות רבות הפועלות באופן עצמאי וכי החלק בארגון שעדיין יוזם ומבצע פיגועים אינו כפוף לצמרת הפלסטינית, כי אם לגורמים אחרים ובעיקר לחיזבאללה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אבו עלא. "בגלל ישראל"
  צילום: איי פי
  צילום רויטרס
  גדודי אל אקצה. "ממשלת הכישלון"
  צילום רויטרס
  מומלצים