שתף קטע נבחר

פורז: שרון נכנע לדתיים בנושא שעון הקיץ

שר הפנים טוען כי ראש הממשלה שרון מנסה לפצות את החרדים על שהשאיר אותם מחוץ לקואליציה. לדבריו שינוי לא תפרוש מהממשלה בגלל שעון הקיץ, אבל על ברית הזוגיות - בהחלט כן

שר הפנים, אברהם פורז, מאוכזב מאוד מדחיית הצעת החוק שלו להאריך את שעון הקיץ. בשיחה עם ynet, אומר פורז שראש הממשלה "נכנע לדתיים". הוא מבטיח ששינוי תפרוש מהממשלה, אם תזכה לאותו היחס בחוק הזוגיות.

 

הממשלה דחתה הבוקר (יום א') את הצעתו של שר הפנים, אברהם פורז, להאריך את שעון הקיץ. על-פי ההצעה, שעברה בוועדת השרים לענייני חקיקה לפני שלושה חודשים, יחול שעון קיץ במשך כל השנה, כשבקיץ יוזז המחוג שעה נוספת קדימה. בכך קיבלו השרים את ערעורו של שר הרווחה, זבולון אורלב.

 

ראש הממשלה אמר בישיבה, כי "זו מדינה יהודית, ואסור לפגוע באנשים שצריכים ללכת לבית הכנסת, גם אם זה עולה כסף". פורז ענה בתגובה כי "המשחק מכור, אם אתה אומר את דעתך לפני שההתחלנו את הדיון אז מה נותר לי לטעון".

 

"שרון מנסה לפצות את החרדים"

 

על נושא שעון הקיץ, שינוי אינה מתכוונת לעזוב את הקואליציה, אומר פורז, "אך על ברית הזוגיות - בהחלט כן. שעון הקיץ הוא לא סיבה מספיק טובה לעזוב את הקואליציה, מה גם שבנושא הזה אין לנו הסכם קואליציוני".

 

לדבריו, ראש הממשלה, באופן שיטתי, מנסה לפייס את החרדים. "אולי משום שהשאיר אותם מחוץ לקואליציה ולכן בכל דבר שהוא יכול הוא הולך עם הדתים ונגד שינוי. רק כשאנו מאיימים שנעזוב את הקואליציה - רק אז הוא מתרצה. ודאי שאני מאוכזב. המצב הוא שקמים בחמש וחצי בבוקר ויש אור שמש ואילו עכשיו בערבים חשוך כבר משעה מוקדמת".

 

על הטענות כי מתפללי שחרית ייפגעו, מגיב פורז: "אינני חושב שזה צריך להיות שיקול. עובדה שיש אנשים דתיים גם בחו"ל והם לא מהגרים לפה בהמוניהם בגלל ענין השעות. לדעתי זאת שוב העדפה של אינטרס הדתיים, על האינטרס של כלל הציבור".

 

ההצבעה בממשלה אינה סוף פסוק מבחינת פורז. "יש לי כשר פנים הסמכות לקבוע את המועדים החדשים של שעון הקיץ, אנסה לקבל בוועדת הפנים של הכנסת אישור לשעון קיץ ארוך ככל האפשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז: אני מאוכזב
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
נכנע לדתיים? שרון
צילום: איי פי
אורלב לחץ
מומלצים