שתף קטע נבחר

מדריך המוזיאונים הישראלי: לא רק אמנות

האתר הוותיק ilMuseums מציע תוכן איכותי, טכנולוגיה יעילה, ורעיון מרכזי מבריק: רשימת כל המוזיאונים, הגלריות והתערוכות בארץ באתר אחד. חבל שמפעיליו לא השקיעו מחשבה דומה גם בניווט ובעיצוב

חול המועד סוכות הוכתר כבר מזמן כ"שבוע הטיולים הישראלי", וידוע כתקופה שבה כל מי שיכול - ממהר לצאת מביתו ולתור את הארץ (או העולם). לטובת אלה שהחליטו, אולי מפאת מוראות השביתה האחרונה, להישאר בארץ,

החלטנו להמליץ על אתר ותיק אך יעיל וראוי בהחלט, שיסייע לכם לבלות את שבעת הימים הקרובים בשאיפת תרבות ישראלית מגוונת.

 

ilMuseums הוא מדריך המוזיאונים הישראלי הוא אינדקס מקוון שכולל רישום של כלל המוזיאונים, הגלריות, התערוכות והאירועים המוזיאוניים הזמינים בארץ, ופתוחים למבקרים: החל מ"הסליק בנהלל" ועד ל"מרכז המבקרים קרלסברג" שבאשקלון.

 

ביחס לכל חלל תצוגה, מספק האתר מידע כללי, כתבות, וכן אפשרות דירוג, לטובת הגולשים הבאים. לטובת הקהילתיות אגב, זמינים באתר גם פורומים, שאינם עמוסי הודעות - אך עשויים להוות נקודת מפגש נוחה ובלתי אמצעית לאמנים ולמבקרים כאחד.

 

האתר מציג מידע עדכני בשלוש שפות: עברית, אנגלית ורוסית, וכולל מידע שוטף, המעודכן בזמן אמת על ידי המוזיאונים עצמם, ומיידע את הגולשים על תערוכות חדשות, תערוכות העומדות לפני סגירה, מספק פרטים כגון כתובות, אפשרויות פניה, דמי כניסה ושעות פעילות של המוזיאונים והגלריות השונים, ואף מציע קבלת עדכונים על אירועים ותערוכות בניוזלטר, הזמין אף הוא בכמה שפות.

 

נקודת התורפה: עיצוב וניווט

 

האתר פונה לקהל יעד מגוון, הכולל תיירים, משרדי נסיעות, מורי דרך, תלמידים (ומורים), אנשי מקצוע ובעצם - כל אדם שמתעניין באמנות ותרבות בישראל. על פי מפעיליו, חברת TravelNet, הנתונים המוצגים באתר אף מוצעים בעיתונים, מגזינים ואתרים, וכן זמינים על גבי פלטפורמות שונות, כגון מחשבי כף יד וטלפונים סלולריים.

 

את תכני האתר ניתן גם לשלב באתרים חיצוניים, וישנה אפשרות לבצע בו חיפושים על פי חתכים שונים, כגון שם חלל התצוגה, שם האמן, שם היישוב, וקטגוריית העיסוק של המוזיאון (היסטוריה, ארכיאולוגיה, אמנות, ספרות, תיאטרון ועוד) וכך לנווט את דרככם בארכיון מאגרי המידע של האתר, שפועל מאז 2001.

 

נקודת התורפה של האתר, שתכניו גאוניים בפשטותם, היא שמתכנניו נקטו בגישה עיצובית דומה לזו התוכנית, וחבל. עיצובו ומבנהו פשוטים מדי, הוא אינו

מציע ניווט נוח במיוחד, החלקים ה"מנהלתיים" שלו אינם מעודכנים דיים (ראו עמוד האודות למשל), לא לגמרי ברור מי עומד מאחוריו, והוא אינו מעורר רצון לגלוש הלאה ולגלות עולמות חדשים, אלא מדרבן את הגולשים לאתר את המוזיאון המבוקש - ולברוח.

 

אז נכון, ייתכן שזו היתה כוונת המשורר-המפתח, אך נדמה שחבל לבזבז מאגר מידע כה עשיר על צרכים כל כך פרקטיים ונעדרי אורך רוח, הרי אחרי הכל, באמנות עסקינן.

 

עוד כמה כתבות, פיתוח של מנגנון התגובות לכתבה (שקיימות רק כהודעות בפורום), והשקעה מעטה בעיצוב - הם שינויים שיכולים להפוך את ilMuseums לכוכב אמיתי בכל ימות השנה (רוני שני)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ilMuseums. חבל לבזבז את מאגר המידע
מומלצים