שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ רצאבי בטוקיו: שפל ביחסינו עם יפאן
  ח"כ אהוד רצאבי (שינוי), שהוזמן על ידי משרד החוץ היפני לביקור רשמי במדינה, אמר כי היפנים טוענים שכספי התרומות שלהם לפלסטינים יורדים לטימיון בגלל שצה"ל הורס תשתיות פלסטיניות, אבל מצד שני הם מעוניינים להדק את היחסים עם ישראל ולהעמיק את מעורבותם בתהליך המדיני

  ח"כ אהוד רצאבי משינוי, שהוזמן על ידי משרד החוץ היפני לביקור רשמי במדינה, נועד בימים האחרונים עם פוליטיקאים בכירים וראשי המגזר העסקי בטוקיו, בניסיון לחמם את היחסים בין המדינות, שלדבריו מצויים בשפל חסר תקדים.

   

  לדברי רצאבי, הערת אזהרה שפירסם משרד החוץ היפני עם פרוץ האינתיפאדה, הממליצה לאזרחי המדינה שלא לבקר בישראל, גורמת ליפנים רבים, לרבות אנשי עסקים, להדיר את רגליהם מישראל. המשמעות היא פגיעה קשה ביחסים הכלכליים בין המדינות. רצאבי אמר שאחת המטרות בביקורו היא לשנות את הרושם הקשה.

   

  רצאבי הביע דאגה רבה מהבורות ביפן בכל הקשור לישראל ומהנטייה לראות בפלסטינים קורבן של פעולות ישראל בשטחים. הוא ציין שבאחת מפגישותיו הודה בפניו פוליטיקאי בכיר כי התקשורת היפנית אינה נוהגת בהגינות כלפי ישראל, ואינה קשובה מספיק לצד הישראלי – "התבטאות שאינה אופיינית לפקיד בכיר".

   

  רצאבי, ראש לשכת הידידות ישראל-יפן, נפגש בין השאר עם הוסאי נורוטה, שכיהן בעבר כשר ההגנה של יפן ועם טאצוּאוֹ ארימה, שליחו המיוחד של ראש ממשלת יפן לענייני המזרח התיכון.

   

  "עדכנתי אותם במצב התהליך המדיני והסברתי להם את תוכנית ההתנתקות, ולשמחתי מצאתי כאן אוזן קשבת", אמר רצאבי. "הם מאוד רוצים להיות מעורבים
  יותר בתהליך המדיני". הוא ציין עוד שהיפנים התלוננו באוזניו על ירידה לטימיון של כספי התרומות שלהם, עקב הרס תשתיות פלסטיניות על ידי צה"ל, אך מנגד הקדישו לו שעות ארוכות גם מעבר ללוחות הזמנים שנקבעו, "שזה נדיר מאוד אצלם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  הקדישו הרבה זמן. ח"כ רצאבי
  צילום: אתר הכנסת
  מומלצים