שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סינמה סיטי: בילוי של אלפי בני נוער הפך לסיוט

  ב"סינמה סיטי" החליטו להפסיק את פסטיבל הלילה של "נוקיה" במתחם, בעקבות אירועים קשים הלילה שגרמו להפסקתו - כשעה לאחר תחילתו. המשטרה טוענת כי היה חשש של ממש לביטחונם של אלפי בני הנוער במקום, לאחר שאלפים נדחקו בניסיון להיכנס למתחם. דובר יורוקום: האירוע הצליח מעבר למצופה. המשך האירוע נדחה לחנוכה

  סיוט במקום בילוי: פסטיבל הלילה של נוקיה, שהבטיח "שלושה לילות של אטרף וסרטים בסינמה סיטי" הפך הלילה (יום ב') לסיוט עבור אלפי בני נוער, שחלקם אף פוזרו בזרנוקי מים. זאת כאשר כבר כשעה לאחר תחילת האירוע - עצרה אותו המשטרה, מחשש לביטחון הנוכחים.

   

  אלפי בני נוער זרמו אמש למתחם, בשל חופשת הסוכות ובעקבות ההבטחה להופעות, סטנד-אפ, הופעות רוק חיות, שוק אוכל - וסרטים חינם לכל בעלי מכשירי "נוקיה". כבר ב-23:00 הבחינו במשטרה כי הפקקים נמשכים ממחלף גלילות ועד מתחם הסינמה סיטי. הפקקים הובילו להתקהלות המונית של אלפי בני נוער, שניסו להיכנס למתחם.

   

  כאשר הבחינו השוטרים בלחץ הרב, החליט בסביבות השעה 00:30 מפקד תחנת גלילות, סנ"צ דוד ביטון, להפסיק את הפעילות ולהתחיל לפזר את בני הנוער. ביטון אמר ל-ynet: "האחראים על האירוע הביאו לידיעתנו על כך שתהיה פעילות מסויימת למשך שלושה ימים במתחם הסינמה סיטי. אנחנו אישרנו את האירוע אולם כאשר הגענו למקום הסתבר לנו כי הפעילות חורגת מהמקובל ואלפי בני נוער נכנסו אל תוך מתחם הסינמה סיטי - שהיה צר מלהכיל את כולם".

   

  הוא הוסיף: "בשלב מסוים, לקראת 1:00 בלילה, חסמנו את המבואות של המתחם והורינו לאחראים להפסיק את המוזיקה והופעות הסטנד-אפ.

  פתחנו את דלתות החירום כדי שאנשים לא ייפגעו והפסקנו את הסרטים. במקום נשארו התגודדויות של בני נוער שהיו תלויים עוד על הגדרות מאחר שהם לא הצליחו להיכנס למתחם".

   

  גולשים סיפרו ל-ynet כי בשל הלחץ והדוחק פרצו במקום קטטות אלימות בין בני הנוער המתוסכלים, שחלקם הגיעו ממקומות מרוחקים ולא הצליחו להיכנס למתחם. לפי העדויות, לא היו במקום מספיק מאבטחים כדי להתמודד עם כמויות בני הנוער.

   

  בשלב מסוים, הפעילה המשטרה זרנוקי מים נגד הנוכחים, מספר סנ"צ ביטון. "התזנו מים על האנשים כדי לקרר אותם ולהשקיט אותם. האירוע עצמו חרג מגבולות הידיעה שלנו, והבוקר נשב עם האחראיים מאחר והם רוצים להמשיך את האירוע היום ומחר, וניקח בחשבון את אשר קרה בלילה. מה שיכול לגרום לסכנה לשלום הציבור - לא נאשר אותו".

   

  כפי שזה נראה כעת, המשטרה לא תאפשר היום לקיים את המסיבות ואת הופעות הרוק והסטנד-אפ במתחם -  והדבר היחיד שאולי יאושר יהיו הסרטים אל תוך הלילה - וגם זה בהסתייגויות רבות. "אנחנו חששנו אתמול באמת לשלומם של אלפי בני הנוער שהיו במקום", מסכם סנ"צ ביטון. 

   

  עדות אישית: שוטרים סחבו נערים על הרצפה

   

  שי, בן 21 מתל-אביב, ניסה להגיע לסינמה סיטי והמתין בתחנות ההסעה שאותן הבטיחו נוקיה להפעיל לכיוון הסינמה סיטי. אולם ההסעות לא הגיעו. "המתנתי עד שעה 1:00 בלילה וכאשר ההסעות לא הגיעו, לקחתי מונית. היו פקקים היסטריים בדרך למקום, וכאשר הגענו ראינו אלפי בני נוער בכל הגילאים וניידות המשטרה חוסמות אל כל האזור.

   

  "בני נוער התקוטטו, ולאחר מכן, בכניסה, השוטרים והמאבטחים דחפו החוצה באגרסיביות את כל מי שניסה להיכנס. את אחד הנערים ראיתי שהשוטרים סוחבים על הרצפה, זאת לאחר שהתפרע וניסה להיכנס בכוח למתחם. כאשר ראיתי שאני לא יכול להיכנס, יצאתי החוצה ואז נוקיה אמרו כי יפעילו הסעות חזרה לתל-אביב אולם זה היה מצחיק לראות חמישה אוטובוסים שעומדים במקום ואלפי ילדים מנסים לעלות עליהם".

   

  שרון סימנטוב בן 21 מאור עקיבא אמר ל-ynet כי גם אם האירוע ימשיך ביומיים הקרובים, הוא לא מתכוון להגיע כי "החיים חשובים הרבה יותר". סימנטוב הקדים אמש את הגעתו לסינמה סיטי כשעה לפני פתיחת האירועים. עם הגעתו הבחין במהומה הגדולה ששררה במקום. "היה קרב מטורף בין עשרות בני נוער בגילאי 13-14. הם רצו בכל המתחם, חלק מהם עפו לכיוון החלון של הרכב שלי. הנערים השתוללו לאחר שלא נתנו להם להיכנס. בחוץ לא היתה אבטחה ואלפי בני נוער היו שם. אם חס וחלילה היה מגיע למקום מחבל, זה פשוט היה נגמר באסון".

    

  תגובה: "הצליח מעבר למצופה"

   

  דובר יורוקום, נציגת נוקיה בישראל, אמר בתגובה ל-ynet: "מכיוון שהאירוע הצליח מעבר למצופה, אלפי בני נוער הגיעו לחגיגות הלילה של נוקיה, אנו נעשה הכל על מנת שהיום ומחר יורחבו הבמות ומסיבות הריקודים ייפתחו על הגג על מנת שנוכל להכיל את החוגגים אשר באים מכל קצוות הארץ".

   

  הוא הוסיף: "אנו מודים למשטרת ישראל על העזרה שהושיטה לנו אתמול, על מנת שיוכל להביא את בשורת המסיבה לכל בני הנוער בישראל".

   

  מ"סינמה סיטי" נמסר ל-ynet: "אירוע לילות נוקיה תוכנן בהקפדה עם מתחם סינמה סיטי. לאור ביקוש יתר של הנוער לבוא ולקחת חלק באירוע, שנולד בעקבות זיהוי שעות הפעילות המיוחדות של הנוער שמתחילות בחצות, סינמה סיטי ביטלה את המשך אירועי לילות נוקיה הלילה ומחר".

   

  בהמשך נמסר כי המשך האירוע נדחה - לחג החנוכה.

   

  המידע הראשוני הגיע באי-מייל האדום
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההזמנה לאירוע. אלפים הגיעו
  חששנו לביטחונם. סנ"צ ביטון
  צילום: אורן לב, משטרת תל אביב
  המונים זרמו למקום
  צילום: אורן לב, משטרת תל אביב
  צילום: אורן לב, משטרת תל אביב
  הצפיפות באתר
  צילום: אורן לב, משטרת תל אביב
  מומלצים