שתף קטע נבחר

בימין הקיצוני ערכו טקס "מעבר למונרכיה"

כמה עשרות אנשי הימין הקיצוני ערכו טבילה בנקבת השילוח בעיר דוד שבמזרח ירושלים, כדי לסמן "מעבר מדמוקרטיה למשטר מונרכי". הרב יוסי דיין מפסגות: "אנחנו לא רוצים ממשלות, מפלגות, קואליציות והחלטות רוב, ומכינים את העם לקבל מלכות". לדבריהם, "למלך שייבחר אסור להרבות בנשים או ברכוש"

מחפשים מלך: כמה עשרות אנשי ימין קיצוני קיימו אמש (ג') טקס "העברת השלטון" - כדי לבטל את הדמוקרטיה ו"לעבור למשטר מונרכי". 

 

בטקס "ניסוך המים", שנערך בעיר דוד שבמזרח ירושלים, טבלו אנשי הימין הקיצוני בנקבת השילוח, והעבירו הרצאות בנושא המלוכה לאורך הלילה.  

 

הרב יוסי דיין מפסגות אמר ל-ynet: "כשאנחנו אומרים שאנחנו רוצים מלכות ישראל, אנחנו אומרים שאנחנו לא רוצים ממשלות בישראל, לא רוצים מפלגות, קואליציות והחלטות רוב, כי הרוב לא חכם. אנחנו רוצים מונרכיה. אנחנו מאמינים שאין זכות קיום להוויה החילונית והשלטון החילוני הוא בכוח, ולכן אנחנו מכינים את העם לקבל מלכות. אנחנו מאמינים בגבולות של דוד המלך מהפרת עד הנילוס ואנחנו נקבל את כל זה".

 

מתברר כי יש לא מעט קריטריונים לבחירת המלך המיועד על ידי הימין הקיצוני. בין היתר, הם מסבירים, "עליו להיות מזרע בית ישי, אסור לו להרבות בנשים ולהרבות ברכוש, שיהיה איש ירא שמים, תלמיד חכם וצנוע". אגב, לדבריהם, הוא לא ייבחר בבחירות.

 

פרופ' הלל וייס, מרצה באוניברסיטת בר-אילן, אמר כי "אנחנו מכינים את יסודות בית המקדש. כאן יהיה מלך, סנהדרין ומקדש ובלי שלושת האלמנטים הללו, העם שלנו לא יכון על אדמתו".

 

לדבריו, החילונים הם "כמו הצדוקים ההלניסטים שמוחקים את הזהות היהודית ואת שילטון התורה, והעם לא ירשה זאת".

 

משתתף נוסף בטקס, עו"ד ברוך בן יוסף, אמר כי במשטר המלוכני "לא יהיה בית משפט ולא תהיה כנסת. רק מלך, סנהדרין ובית מקדש".

 

"אם יבואו אלי בנשק, אבוא גם עם נשק"

 

הרב דיין מפסגות התייחס גם לתוכנית ההתנתקות של שרון, אותה כינה "תוכנית מטורפת".

 

לדבריו, "נעשה את הכל לסכל אותה. במאבק נגד התוכנית לא הכל לגיטימי. עם זאת, אם יבואו אלי לפנות את הבית שלי, אני אתייחס לאותם אנשים באותה צורה שהם באים. אם הם יבואו בידיים ריקות אני אשתמש בידיים ריקות. אם הם ישתמשו בזרנוק של מים כמו בימית אני אשתמש בזרנוק של מים, ואם הם יבואו בנשק גם אני אבוא בנשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נקבת השילוח (ארכיון)
צילום: גילי סופר
צילום: ערוץ 33
"הכנסת לא תתקיים"
צילום: ערוץ 33
מומלצים