שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

האב והבנות ניצלו בנס; האם והילדים נעדרים

חופשתם של ששת בני משפחת ניב מהיישוב הקטן רקפת בצפון נקטעה באכזריות בפיגוע בטאבה. ארבעה מהם נפלו בעת הפיצוץ מהקומה התשיעית. האב זוהר נפצע והובהל לבית חולים אולם האם צילה ושני הבנים גלעד (11) וליאור (3) נעדרים. שתי הבנות יצאו ללא פגע. ביישוב בו מתגוררת המשפחה, נעים החברים והקרובים בין תקווה לייאוש: "מקווים לנס, הרי כבר היו נסים"

"צריך להמשיך ולהתפלל וזה מה שאנחנו עושים כל הזמן. מקווים לנס, הרי כבר היו נסים. היו נסים בטורקיה. אנחנו מאוד מאוד מקווים שעוד ימצאו אותם בריאים ושלמים". כך אמרה אחר הצהריים (שבת) אחת מתושבות היישוב רקפת בצפון הארץ, בו מתגוררת נעדרים שלושה בני משפחת זיו מאז הפיגוע בהילטון טאבה.

 

ששת בני המשפחה בילו את חופשתם בסיני עד שהפיגוע ביום חמישי חצה ביניהם באכזריות. האם צילה ושני ילדיה הצעירים גלעד (11) וליאור (3) מוגדרים נעדרים, ואבי המשפחה זוהר נפצע והובהל לבית חולים. שתי הבנות התאומות, יעל ושרון (18) נחלצו ללא פגע.

 

האב, האם ושני הילדים הצעירים שהו בעת הפיצוץ בחדרם בקומה התשיעית של המלון. בחדר סמוך שהו שתי הבנות. מעוצמת הפיצוץ קרס חדר ההורים וכל הארבעה נפלו לקרקע. חדרן של האחיות לא נפגע והם נחלצו ללא פגע. ממידע שהגיע ליישוב בו מתגוררת המשפחה עולה שהאב נפצע, אולם למרות פציעתו החל לחפש את יקיריו בקדחתנות. לבסוף הוא איתר את שתי בנותיו ומאוחר יותר הועבר לשטח ישראל ופונה לבית חולים כשבנותיו מלוות אותו.

 

ביישוב שררה היום אווירה קשה, והחברים התנדנדו בין ייאוש לתקווה. חברי הוועד התכנסו עם אנשי מקצוע מתחום הרווחה והחינוך ובסיומה של הישיבה הוחלט על כינוס כל חברי היישוב הבוגרים, בו יועבר להם מידע על המצב, ומיד לאחר מכן על כינוס תלמידי כיתות ה'-ז', חבריו של הבן הנעדר.

 

"המקרה הזה נפל עלינו ב'בום'", סיפרה תושבת המקום. "זה שונה כאשר שומעים על פיגועים ונפגעים, או כאשר הדברים נוגעים לך ישירות. אנחנו יישוב קטן, כולם מכירים את כולם, וההתמודדות עם אי הוודאות נוראה".

  

 

דודם של הילדים הסביר כי למרות הזמן שחלף ופעולות החילוץ, לא ידוע להם דבר וחצי דבר על גורלן של האם צילה ושני הילדים גלעד וליאור. "דיברתי שוב עם כל הגורמים בכוחות ההצלה, עם מי שרק אפשר, ואין כל חדש. לא לטוב ולא לרע. אנחנו נאחזים בכל שביב של תקווה, שהפרשה הזו תיגמר בשלום", אמר.

 

הדוד סיפר כי המצרים עדיין עורמים קשיים על הניצולים בחיפוש אחר יקיריהם הנעדרים. הוא סיפר שכאשר התקשרו לקונסוליה המצרית באילת לקבלת סיוע, הסבירו הנציגים במקום כי הם מבינים ערבית בלבד.


פורסם לראשונה 09/10/2004 00:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילה ניב. נעדרת
צילום: איי פי
הפיגוע ב"הילטון טאבה"
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
הבנות חולצו ללא פגע לאחר שנפלו מהקומה התשיעית
צילום: איי אף פי
מומלצים