שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

למרות הכל - ישראלים נשארים בסיני

גם היום, אחרי הדיווחים והתמונות הקשות המשיכו ישראלים לעבור את מסוף הגבול בטאבה, בדרכם לחופשה בסיני. נהגי אגד שנשלחו לסייע בפינוי הישראלים, חזרו לעתים עם אוטובוסים ריקים. ובמלון הילטון טאבה נרשם מחזה משונה - ישראלים שנפשו במקום בעת הפיגוע, חזרו להריסות, עם מפתחות החדר, כדי לנסות לחפש את הבגדים התחתונים שהשאירו מאחוריהם

למרות פיגועי התופת הקשים: ישראלים רבים נשארו בסיני אחרי הפיגועים, ורבים המשיכו, גם היום (שבת), לעבור את מסוף הגבול בטאבה בדרכם לחופשה.

 

איציק חי, מנהל מסוף טאבה: "יש צעירים שעוברים את הגבול לסיני למטרת נופש ויש גם כאלו שהולכים לחפש את הציוד שלהם שהשאירו אחרי הפיגוע".

 

 

מאגד, ששלחה החל מאתמול אוטובוסים כדי לפנות מטיילים ישראלים, דווח שחלק מהאוטובוסים שנכנסו לסיני, חזרו ריקים בגלל סירובם של מטיילים להתפנות. האוטובוסים הציעו הסעה חינם מסיני לתחנה המרכזית באילת.

 

אחד מהישראלים שנסע באוטובוס אגד, סיפר כי הנהגים הגיעו לריכוזי מטיילים בסיני וקראו ברמקולים לישראלים להגיע לאוטובוסים. "היו כאלו שצעקו בחזרה - 'תעזבו אותנו, אנחנו רוצים להישאר בסיני'", סיפר.

 

אחד מנהגי אגד שנשלחו לסיני לסייע בפינוי הישראלים, שמעון בן גל, תושב אילת, סיפר כי הוא נסע עד נואייבה, עצר בכל החופים ובתי המלון, וקרא לישראלים לעלות. "היו ישראלים שצעדו על הכביש עם כל הציוד, אבל היו גם כאלה שלא ידעו בכלל על הפיגוע. פגשתי בחור צעיר שהתפלא ושאל אותי אם אגד התחיל לנסוע גם בסיני. הוא בכלל לא ידע על הפיגוע, וגם סירב להתפנות. היתה גם משפחה בהילטון נואייבה, זוג ושני ילדים, שאמרו לי שהם לא רוצים לעזוב את המלון לפני סוף החופשה". 

 

לדברי בן גל, על כל אוטובוס עלה איש ביטחון מצרי. "איש הביטחון המצרי אמר לי שהוא כועס על המוסלמים שביצעו את הפיגוע כי הם פוגעים גם באזרחים מצרים וגם בכלכלה. הוא אמר שהוא מצטער על הישראלים שנפגעו ושחייבים לשמור על ביטחון המבקרים במצרים". 

 

בן גל העריך כי איש הביטחון שייך לשירות הביטחון המצרי. "הוא היה לבוש טיפ טופ, עם תת-מקלע ומכשיר קשר, ולא נראה כמו החיילים המצרים הרגילים. הוא סיפר לי שהיה במלון בהילטון טאבה בזמן הפיגוע, וכי הכוחות המצריים פרצו מיד מחסומים בכבישים, כיוון שהם חששו שיש בשטח מחבלים נוספים שרוצים לבצע פיגוע בחוף".

 

חזרו לקחת את התחתונים

 

יניב ומיכל מתל אביב חזרו מהחופשה שלהם בסיני רק היום. "ראינו את הפיצוץ בראס א-שטן ואחרי כמה שעות החוף התרוקן. כל הישראלים עזבו", אמר יניב, "אנחנו ועוד 10 ישראלים החלטנו להישאר בחוף עד תום החופשה. היה לנו קשר עם המשפחות שלנו בישראל. הם לא ביקשו מאיתנו לחזור, וגם אם היו מבקשים, לא היינו חוזרים. גם בישראל יש פיגועים והתרעות. ואנחנו עוד נחזור לסיני".

  

בהריסות במלון הילטון טאבה, בצד מלאכת הפינוי, נרשמו כמה מחזות סוריאליסטיים. שני ישראלים שהתארחו במלון בעת פיגוע התופת, אילן ביטון וחיים קנטי, עברו את מעבר הגבול מישראל וחזרו לשטח המלון כשמפתחות החדרים בידיהם. "השארנו את כל הדברים בחדר שלנו", אמר קנטי. "ז'קט, בגדים תחתונים, הכל. הייתי בחדר בזמן הפיצוץ, ואחרי זמן קצר התפנינו לישראל - אבל השארנו את כל הדברים כאן ואנחנו רוצים להיכנס למלון ולקחת אותם. משום מה, אף אחד לא נותן לנו".

 

באילת מעריכים שסיני כבר לא תחזור להיות מה שהיתה מבחינת הנופשים הישראלים. "סיני נעלמה לישראלים", אמר מיכה הלפרן, מנהל אזורי של רשת קלאב הוטל, "פיגוע במקום שבו אתה חי, הוא לא פיגוע במקום שאליו היית יוצא לנופש".

 

עם זאת, הלפרן סבור כי הצעירים שנהגו לנסוע ל"חושות", להערכתו כשני שלישים מהיוצאים לסיני, לא יעבירו את חופשותיהם לאילת. "אני חושב שהמשפחות הישראליות שאהבו לנפוש בבתי המלון המפוארים בסיני, יבואו לאילת. אבל הקהל של החושות, הוא לא הקהל הטבעי של אילת".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
חזר לקחת את התחתונים. קנטי
צילום: עופר מאיר
צילום: עופר מאיר
חזר עם מפתחות החדר. ביטון
צילום: עופר מאיר
צילום: רויטרס
ממשיכים בחילוץ בטאבה
צילום: רויטרס
מומלצים