שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

האם מחבלת התפוצצה בבריכת המלון בטאבה?

במצרים סבורים שמחבלת מתאבדת התפוצצה בבריכת המלון בטאבה, במקביל לפיצוץ מכונית התופת בחזית המלון. קצין ישראלי אמר לעיתון "סנדיי טלגרף": "המצרים הראו לנו גופה של אשה, שכנראה פוצצה את עצמה". גורמים ישראלים: העניין נבדק

חקירת מתקפת הטרור: גורמים מצרים עדכנו את גורמי החקירה הישראלים שמחבלת מתאבדת התפוצצה במקביל למכונית התופת בבריכת מלון "הילטון טאבה" בסיני, אך גורמים ישראלים אומרים שהנושא עדיין נמצא בבדיקה.

 

 

גורמי צבא מסרו לעיתון הבריטי "סנדיי טלגרף" שבחלקו האחורי של המלון נמצאה גופה חרוכה, ולהערכתם - מדובר בגופת מחבלת מתאבדת שפעלה בו-זמנית עם פיצוץ מכונית התופת בחלקו הקדמי של המלון.

 

גלעד שמש, קצין ישראלי, אמר לעיתון ממקום פעולות החילוץ: "המצרים הראו לנו גופה של אשה, שכנראה פוצצה את עצמה. הם אמרו שהם משוכנעים שהיא מחבלת מתאבדת, שכנראה נשאה חומר נפץ בתיק גב".

 

קצין המתמחה כבר 20 שנה בפיגועי טרור אמר לעיתון הבריטי: "זה לא ייתכן שהקורבנות בבריכה נהרגו מהפיצוצים בחזית המלון. ברור לי שהיה גם מחבל מתאבד, אבל המצרים אינם מדברים על כך באופן רשמי".

 

זוהה אחד מבעלי מכוניות התופת

 

העיתון א-שארק אל אווסט, היוצא לאור בלונדון מדווח מפי מקורות ביטחוניים מצרים שהתבררה זהותו של אחד מבעלי מכוניות התופת, שבהן נעשה שימוש בפיגועים. המקורות מציינים כי עיקר החקירה מתמקד בניסיון לזהות את מבצעי הפיגועים, כדי לבדוק האם יש להם קשרים לארגוני טרור מחוץ למצרים.

 

העיתון מדווח כי מבין הריסות המלון הוצאו ארבע גופות חרוכות שהמצרים סבורים שהם המתאבדים מבצעי הפיגועים. מקור מצרי אמר שמכונית התופת שבה נעשה שימוש ב"הילטון טאבה" נשאה כ-200 ק"ג חומר נפץ וכי היא הוכנה על אדמת מצרים.

 

המקור הוסיף "אין סיכוי שרכב כזה, הנושא כמות כזו של חומר נפץ, יחצה את גבול מצרים", מה שמחזק את הסברה כי המכוניות הוכנו על אדמת מצרים. המצרים מתחקרים גם את ראשי השבטים הבדואים, כדי לשאול אותם על כלי הרכב ועל הדרכים. המקור הביטחוני מציין כי אחד מכלי הרכב שבהם נעשה שימוש הוא רכבו של בן של אחד מבעלי החושות בראס א-שטן, וכי הבן ואביו נמצאים תחת חקירה כדי לוודא האם מילאו תפקיד בפיגועים, או שמא הרכב נגנב מהם.

 

התביעה המצרית ביקשה רשימות של כל מי ששהו במלון וכן דרשה מהשגרירויות הזרות בקהיר להעביר לידיה שמות של תיירים ממדינותיהן שהיו בסיני, כדי לסייע במלאכת זיהוי הגופות שחלקן נחרכו. המצרים אומדים את היקף הנזקים ל"הילטון טאבה" ב-50 מיליון דולר.

 

בתוך כך מתמקדת כעת החקירה המצרית ב-15 בדואים, שנעצרו בימים האחרונים וחשודים בסיוע בהברחת חומרי הנפץ ששימשו בפיצוץ.

 

גורמים ביטחוניים במצרים פיקפקו בידיעות כי חומרי הנפץ הוברחו לטאבה בדרכים הראשיות או דרך הגבול עם ישראל, שם מתנהלת פעילות עניפה של הברחות. לדבריהם, הבדואים, המכירים היטב את דרכי המדבר, סייעו בהברחת חומרי הנפץ בדרכים הצדדיות של סיני. "הם חוקרים כעת כ-15 בדואים, אך נגד איש מהם עדיין לא הוגשו אישומים", אמר אחד המקורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התופת בסיני
צילום: איי פי
פעולות החילוץ
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ההרס אדיר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
בית המלון
צילום: איי פי
מומלצים