שתף קטע נבחר

ועדת שרים דחתה הצעה ל"משאל ההתנתקות"

הוועדה דנה בהצעת ח"כ ארדן לקיים משאל עם על תוכנית הפינוי. שר האוצר נתניהו יכל להכריע בהצבעה, אך בחר שלא להשתתף בדיון ולא לשלוח מחליף. השר אורלב מתכוון לערער

ועדת שרים לענייני חקיקה, בראשות שר המשפטים יוסף לפיד, דחתה היום (א') את הצעת החוק של ח"כ גלעד ארדן לקיים משאל עם על תוכנית ההתנתקות. השרים לפיד ונאות הצביעו נגד ואילו השרים אורלב ושרנסקי הצביעו בעד ההצעה.

 

השר לפיד נימק את החלטתו בכך ש"הצעת החוק ראויה אך היא מחלישה את הכנסת ותגרום לדחייה של תוכנית ההתנתקות". לעומתו, אמר השר שרנסקי: "אי אפשר לטעון נגדי כאילו אני מנסה לטרפד או לדחות את ביצוע התוכנית. משאל העם מופיע במצע מפלגתי כבר משנת 96'. מה זה ששה חודשים של דחייה לעומת חשיבות קיום המשאל?".

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, שתומך בקיום משאל יכול היה להכריע היום בסוגייה אך בחר, למרות לחצים מצד חברי כנסת מהליכוד, שלא להשתתף בהצבעה. לשר נתניהו זכות בלעדית מבין שרי הממשלה לשלוח ייפוי כוח לוועדה והוא לא מחויב להגיע פיסית לדיונים, אך גם את זכותו זו הוא לא ניצל.

 

ל-ynet נודע כי השר זבולון אורלב מתכוון לערער על ההחלטה ולהביאה לאישור מליאת הממשלה בתקווה שהלחץ שיופעל על שרי הליכוד יביא לאישור החוק והבאתו להצבעה במליאת הכנסת בתמיכת הממשלה.

 

על פי הצעת החוק של גלעד ארדן תובא תוכנית ההתנתקות למשאל עם. ארדן חזר בו מדרישתו לרוב מיוחס ושיגר מכתב לועדת השרים לפיו הוא מתחייב לשנות את נוסח החוק בהתאם.

 

ועדת השרים דחתה היום גם את הצעת החוק של חברי הכנסת צבי הנדל לפיה יתקיים משאל עם בנוגע להיערכות המחודשת של צה"ל ביהודה ושומרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. "ההצעה מחלישה את הכנסת"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דן בלילטי
נתניהו. בחר שלא להשתתף בהצבעה
צילום: דן בלילטי
מומלצים