שתף קטע נבחר

שרון: המושב לא יהיה קל, אבל מעניין

רה"מ הביע תקווה בישיבת סיעת הליכוד כי "נסיים את המושב הזה בצורה מכובדת". במקביל, מקיים שרון סבב פגישות במטרה להשיג את תמיכת הח"כים בליכוד בהתנתקות. וגם ה"מורדים" נערכים למושב. היום קיימו פגישה בלשכת השר לנדאו. אחר הצהריים: יפתח שרון את המושב בנאום מדיני. לאחר הנאום תתקיים הצבעה במליאה

"מושב החורף של הכנסת יהיה מושב לא קל, אבל מעניין", כך אמר ראש הממשלה, אריאל שרון, היום (ב') בישיבת סיעת הליכוד לקראת פתיחת המושב אחר הצהריים. 

  

שרון אמר לחברי סיעת הליכוד: "אני מקווה ומאמין שבהנהגתו של יושב ראש הסיעה ובעזרתם הפעילה של חברי הסיעה נסיים את המושב הזה בצורה מכובדת וראויה".

 

במקביל, הפשיל ראש הממשלה שרוולים ונפגש היום עם חבר הכנסת, אלי אפללו (ליכוד), כחלק מסבב פגישות שהוא עורך עם חברי הכנסת במטרה להשיג את תמיכתם בתוכנית ההתנתקות. חבר הכנסת אפללו, החבר בוועדת הכספים, הודיע לראש הממשלה כי לא יתמוך באישור תקציב המדינה בוועדה אם לא יאומץ במלואו חוק "הגליל" המורה על שורה של הפניות תקציביות לאזור הגליל.

 

ומתנגדי תוכנית ההתנתקות בליכוד נפגשו בצהריים לתיאום עמדות בלשכתו של השר עוזי לנדאו בכנסת. המתנגדים דנו באופן הצבעתם לאחר נאומו המדיני של ראש הממשלה, אריאל שרון, עם פתיחת מושב הכנסת.

 

הנאום המדיני של שרון

 

ראש הממשלה אריאל שרון יפתח את מושב החורף של הכנסת בנאום מדיני בו יתייחס לתוכנית ההתנתקות. לאחר הנאום תתקייים הצבעה במליאה.

 

שרון צפוי לעסוק בנאומו בכמה נושאים שעל סדר היום, ביניהם הפיגועים בסיני, המבצע ברצועת עזה והמדיניות הכלכלית של ממשלתו בשנים האחרונות. 

 

בתחום המדיני הוא ישוב על דבקותו ב"מפת הדרכים" ויציין שתוכנית ההתנתקות נועדה לתת מענה לתקופה בה אין פרטנר פלסטיני. בכך הוא יחזור על המסר שנועד לרכך את הרושם שהותירו דברי יועצו דב וייסגלס, ש"ההתנתקות נועדה להכניס את התהליך המדיני לנפטלין".

 

עם זאת, שרון לא צפוי לחזור ולפרט את לוחות הזמנים להתנתקות. גורמים בסביבתו של שרון אמרו כי הצעת חוק "ההתנתקות" תובא להצבעה בכנסת בעוד כעשרה ימים, ולכן "ראש הממשלה אינו רואה טעם בליבוי היצרים בסיעת הליכוד פעמיים".


הקואליציה של ממשלת הליכוד, שהגיעה אל פתיחת המושב הקודם לוחמת ודורסנית למול אופוזיציה רופסת, תהיה הפעם מצומצמת ושברירית. לוח הזמנים שקבע שרון לתוכנית ההתנתקות, הופך את מושב החורף בן חמשת החודשים וחצי לרווי מכשולים עבור הקואליציה.

 

הבוקר החלה מפלגת העבודה בקמפיין פרסומי נגד מדיניות הממשלה, לרגל פתיחת מושב החורף של הכנסת.

 

הקמפיין ילווה בסיסמאות: "ארבע שנות ליכוד- 1.2 עניים", "ארבע שנות ליכוד -330 אלף מובטלים", ו"ארבע שנות ליכוד- קיפאון מדיני". בנוסף, יושב ראש העבודה, שמעון פרס, מתכוון לתקוף היום בנאומו בכנסת את הקיפאון המדיני, שלדבריו, נגרם כתוצאה ממדיניות הממשלה.


פורסם לראשונה 11/10/2004 00:26

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ודיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שרון. יפרט את לוח הזמנים להתנתקות
צילום: תומריקו
צילום: ערוץ 33
מושב סוער
צילום: ערוץ 33
מומלצים