שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סינגפור: שיא עולם חדש בדחיסת המבורגרים
  השיא החדש נקבע כאשר צעיר בן 19 דחף לפיו שלושה וחצי המבורגרים. 20 מתושבי סינגפור התגייסו למשימה - לקבוע מספר רב ככל האפשר של שיאי עולם. בנוסף ל"מלך ההמבורגרים", הצליח במשימה גם מתחרה בן 50 שקבע שיא עולם בבליעה מהירה של ביסקוויטים. יש כבוד

  הקהל המשולהב צרח "דחוף אותם, דחוף אותם". דון עזרא ניקולס, בסך הכל בן 19, לא רצה לאכזב את המעריצים. מול עיניהם המשתאות "דחף" לפיו שלושה וחצי המבורגרים של מק'דונלדס, בבת אחת. השופטים קמו על רגליהם ומחאו כפיים בהתלהבות.


  ניקולס לא רק ניצח בתחרות, שהתרחשה הלילה (יום ב') בסינגפור, אלא גם קבע שיא עולם חדש באכילה מהירה של המבורגרים. כשחתיכות מהקציצה עדיין נלעסות בפיו, טיפס המנצח הצעיר על השולחן, הניף אגרופיו באוויר, וצעק: "אני המלך! אני הבורגר-קינג!".


  בראיון שהעניק לאחר מכן, שהוא עדיין נרגש, סיפר ניקולס שהוא, פשוטו כמשמעו, על גג העולם. לדבריו, "פשוט אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות את זה. אני חייב להצליח. עכשיו נכנסתי לספר השיאים של גינס וכל העולם יידע שאני יכול לדחוף לפה שלושה וחצי המבורגרים".

   

  שיא העולם הקודם בתחום אכילת ההמבורגרים נקבע בשנת 1998, כאשר ג'וני רייץ האמריקני הצליח להכניס לפיו שלושה המבורגרים בלי לירוק או לבלוע.

   

  זהו אינו שיא העולם היחידי שנשבר השבוע בסינגפור, ומועד התחרות אף הוא אינו מקרי. כעשרים סינגפורים עשו השבוע ככל שביכולתם על מנת לשבור כמה שיותר שיאי עולם, ולהכניס את מדינתם הזעירה לספר השיאים. שניים מהם גם הצליחו במשימה.

   

  מלבד ניקולס, זכה בתואר הנחשק של שיאן עולם גם ג'פרי קו בן החמישים, שמעכשיו ייזכר מעל דפי ההסיטוריה כבולע הביסקוויטים המהיר ביותר. זאת לאחר שהצליח לבלוע שלושה מהם במהירות של 14.45 שניות. השיא הקודם, אגב, נקבע בשנת 2002 על ידי אמברוס מנדי הבריטי, ועמד על 49.15 שניות.

   

  אך לא כל הסינגפורים זכו להצלחה במקצים בהם בחרו להתחרות. כך למשל הפסידה סינגפור בניסיונות לקבוע שיאים חדשים בתחומים כגון שתיית בקבוק קטשופ בקש, הטסת מטוס מנייר, אכילת "סמרטיז ו-"אם אנד אמס" (סוג של עדשים משוקולד) עם צ'ופסטיקס ותחרות בה מנצח מי שמסוגל לומר את המספר הרב ביותר של מלים בתוך ארבע דקות.

   

  פציעות נרשמו גם הן במהלך התחרויות. מתחרה אחד נפצע במצחו כאשר נפל במהלך תחרות בה איזן תפוז על ראשו לאורך מסלול של כשני קילומטרים. מתחרים רבים אחרים דיווחו על מרפקים וברכיים שנפגעו. קו עצמו, שלא הסתפק בשיאו האישי, ניסה להתמודד מול ניקולס בתחרות ההמבורגרים, אך הקיא לאחר שהכניס לפיו שתי קציצות.

   

  השופטים בתחרויות השונות הוטסו במיוחד מאוסטרליה. השיאים החדשים יועברו למערכת "ספר השיאים של גינס" ויעודכנו במהדורה הבאה של הספר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  "אכל אותה", וניצח (אילוסטרציה)
  צילום: סי די בנק
  נסו לאכול אותם עם צ'ופסטיקס (אילוסטרציה)
  מומלצים