שתף קטע נבחר

"השפילו את בעלי אחרי עשרות שנים בצה"ל"

אילנה גונן, שבעלה משרת במילואים כמ"פ מפקדה, עדיין מתקשה להתאושש. לעיני 4 ילדיה, הפכו שוטרים את הבית בחיפוש אחר מכשיר לראיית לילה שנעלם מהגדוד של הבעל. לאחר מכן ביקשו ממנה להתלוות אליהם. כשהגיע הבעל לתחנה, ניגש אליהם קצין משטרה, התנצל ושיחרר אותם. אז הסתבר שהבעל הוא שדיווח במקור על הציוד שנעלם... "זו בושה, אני לא מוכנה יותר שבעלי יעשה מילואים", אומרת אילנה

"אחרי מה שעברנו, אני לא מוכנה יותר שבעלי יעשה מילואים. זאת בושה שאחרי כל השנים שהוא תרם למדינה הוא צריך לקבל דבר כזה". במלים קשות אלה תיארה אילנה גונן מבאר-שבע את האירוע שהתרחש שלשום (יום ב') בצהריים, כששוטרי המשטרה הצבאית, מלווים בבלשים ממשטרת באר-שבע, הגיעו לביתה לחיפוש אחר "ציוד שנעלם ואמצעי לחימה", הפכו את הבית, ואף לקחו אותה לניידת, לנגד עיניהם של ארבעת ילדיה.

 

כשהבעל אלי, קצין צה"ל במילואים, שמע על האירוע והגיע למתקן המשטרתי בו שהתה אשתו, הסבירו לו השוטרים כי הם מחפשים אמצעי לראיית לילה שנעלם מהגדוד בו הוא משרת. לאחר מספר דקות ניגשו אליו השוטרים, התנצלו ושחררו אותו ואת אשתו לביתם. "בעלי פרץ בבכי. הוא מאוד נפגע מהאירוע", סיפרה אילנה.

 

"מה אני, אל קאעידה?" 

 

סמוך לשעה 15:00 אחר הצהריים, הגיעו כאשר שני חוקרי מצ"ח, עם בלשי משטרת באר-שבע, לבית המשפחה ברחוב גיורא יוספטל בעיר. בבית שהו אותה שעה ארבעת ילדי המשפחה, הקטן בן שנה וחצי, והגדולה בת 14.

 

"השוטרים ביקשו מהילדים להביא מישהו מבוגר שיהיה נוכח במהלך החיפוש. כשהגעתי הביתה הם אמרו לי שהם מחפשים אמצעי לחימה. הייתי המומה. מה אני, אל-קאעידה? זרוע של החמאס? הם התחילו לחפש בכל מקום בבית ואמרו לי שזה יהיה יותר קל אם אוכל להביא להם קבלות של מוצרי חשמל שיש בבית. חלק מהקבלות הבאתי להם, אבל עבור חלק מהמכשירים החשמליים אין לי קבלות. מדובר במכשירים שנמצאים בבית שבע, שמונה ועשר שנים", סיפרה אילנה ל-ynet.

 

החיפוש בבית ארך כשעה, ולאחר מכן התבקשה אילנה להתלוות לשוטרים. היא הלכה איתם, המומה, כשהיא משאירה מאחור את ארבעת ילדיה. במתקן המשטרתי בבאר-שבע נשאלה אילנה מספר שאלות, ולאחר מכן בעלה, אלי, הגיע מתל-אביב וניסה להבין את פשר החיפוש בביתו.

 

הבעל: אני זה שדיווחתי על המכשיר שנעלם 

 

אלי גונן משמש כמ"פ מפקדה של גדוד השייך לפיקוד העורף. הוא משרת במילואים עשרות ימים בשנה. לדברי השוטרים, החיפוש בביתו נערך משום

שבפעילות המבצעית האחרונה של הגדוד באזור רמאללה נעלם אמצעי לראיית לילה. אלי ההמום לא האמין למשמע אוזניו. מפקדיו בגדוד סיפרו ל-ynet כי הוא עצמו זה שדיווח למצ"ח בירושלים על היעלמות המכשיר. לאחר כמה דקות ניגש לאלי ולאשתו קצין משטרה, התנצל בפניהם, ושחרר אותם לביתם.

 

אילנה לא הצליחה עדיין להירגע מהאירוע המשפיל. "בעלי נתן כל-כך הרבה שנים בצה"ל, גם מעבר לשירות המילואים שלו. איך אפשר לעשות דבר כזה, לבוא לבית, לחפש? זה ממש פוגע".

 

מפקדיו של הקצין בגדוד סיפרו ל-ynet כי מדובר בקצין מוערך, אחד הטובים בגדוד, שמשקיע רבות לאורך השנים במילואים.

 

תגובות

 

מפקד תחנת משטרת באר-שבע, סגן-ניצב יוסי פריינטה, אישר כי בבית נעשה חיפוש בצו בית משפט שהוצא לבקשת המשטרה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל, לפיו האיש מחזיק בביתו רכוש גנוב. "אל הצוות המשטרתי הצטרפו גם שוטרים צבאיים, בשל החשד שהיה כי בביתו של האיש נמצא רכוש צבאי, לאחר שהאיש חזר זמן קצר קודם לכן משירות מילואים".

 

סגן-ניצב פריינטה הוסיף: "צוות החיפוש הגיע, והבת היתה לבדה בבית. אמה הגיעה מאוחר יותר והצטרפה מרצונה לחקירה במשרדי תחנת המשטרה. בחיפוש נמצא רכוש צבאי כגון מפות, טלפון נייד וכרטיסי תידלוק צבאיים".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה ל-ynet: "האירוע המוזכר הינו חקירה המנוהלת ומובלת על-ידי משטרת ישראל בחשד לאחזקה וסחר ברכוש גנוב. בלשי המשטרה הצבאית הצטרפו לחיפוש על-פי בקשת משטרת ישראל מאחר ועלה חשד שבבית החשוד יימצא ציוד צבאי, וזאת מתוקף היותו קצין מילואים בצה"ל. החקירה כולה נעשתה על-ידי משטרת ישראל במתקניהם, וללא כל מעורבות של המשטרה הצבאית. חוקרי המשטרה הצבאית אשר התלוו לחיפוש אותו ביצעה משטרת ישראל, עזרו בביצוע החיפוש עצמו. פעולותיהם היו על-פי הנהלים, לא היו אירועים חריגים בחיפוש ולא נגרם נזק לרכוש או לאדם. כל הפעולות נעשו על-פי הנחיות שוטרי משטרת ישראל, אשר הובילו את החיפוש ובנוכחותם".

 

המידע הראשוני הגיע באי-מייל האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"זאת בושה" (אילוסטרציה)
השוטרים הצבאיים הגיעו עם תגבורת (ארכיון)
מומלצים