שתף קטע נבחר

שרון בשורת התייעצויות פוליטית עם בכירי הליכוד

שרון ממשיך להתייעץ עם תומכיו. אחת האופציות הנשקלות היא לבצע "סיבוב שני" בוועידת הליכוד בשבוע הבא, ולדרוש לאפשר לו לצרף את העבודה לממשלה. הטענה: לא ניתן להצביע נגד הקואליציה ולהפיל אותה - ולפסול צירוף של מפלגות אחרות. המורדים מגיבים: פסילת העבודה תקפה, שום דבר לא השתנה. היועץ ארד: מורדי הליכוד צריכים להתנצל בפני שרון

לאחר שאמש כינס את תומכיו בסיעה, פתח היום ראש הממשלה בסדרת התייעצויות פוליטיות, שוב, עם תומכיו, והוא נפגש בין היתר עם השרים ציפי ליבני, לימור לבנת, ישראל כץ, סגן השר זאב בוים וח"כ דניאל בנלולו, על-מנת לדון בהמשך הדרך ולקיים התייעצויות לאור המצב שנוצר בליכוד ובקואליציה.

 

אחד הרעיונות שעלה הוא ליזום הצבעה חוזרת בוועידת הליכוד על הכנסת מפלגת העבודה לקואליציה. ל-ynet נודע כי ראש הממשלה שוקל להביא לוועידת הליכוד ביום חמישי הבא הצעת החלטה שתקבע: "לא ניתן מצד אחד להצביע נגד הקואליציה, ומצד שני לפסול מפלגות".

  

גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו הבוקר ל-ynet: "אי אפשר להתעלם מהמרכז, אך צריך להביא אותו לקבל את ההחלטות הנכונות. על הכוחות בליכוד להתגייס כדי לבטא את הרוב שיש לראש הממשלה, אך אם לא – לא ניתן לפסול את העבודה בכל מקרה, לא ניתן להצביע נגד ולשבת על הגדר". עם זאת, יש סיכוי רב ששרון יעדיף להמתין עד אחרי ה-24 באוקטובר, המועד המתוכנן להצבעה בכנסת על תוכנית ההתנתקות.

 

גורמים בכירים בקרב מתנגדיו של שרון אמרו היום כי הם אינם מתכוונים להביא הצעת החלטה חדשה לישיבת הוועידה שכן "הצעת ההחלטה שהתקבלה בפעם הקודמת, שפוסלת את צירוף העבודה לממשלה, תקיפה ועומדת. אין צורך בהצעת החלטה חדשה, שכן כל חברי הכנסת והשרים של הליכוד מחוייבים לפעול ברוח החלטה זו". בהתייחס לאפשרות ראש הממשלה עצמו יביא הצעת החלטה חדשה לוועידה בעניין צירוף העבודה, מעריכים המתנגדים כי הסיכויים לכך נמוכים, שכן, לטענתם, דבר לא השתנה במערכת הפוליטית, מלבד התבוסה שנחל שרון ביום שני במליאת הכנסת.

 

"עם זאת", מדגישים המורדים, "ההצגה שעושה ראש הממשלה מכל הסיפור הזה מיותרת, שכן הוא יודע שהמורדים לא היו מצביעים איתו בכל מקרה בנושא תוכנית ההתנתקות. מי שאיכזב כאן את שרון זו מפלגת העבודה, שהתחייבה להעניק לו רשת ביטחון ועשתה לו תרגיל. המורדים יצביעו גם בעתיד עם הממשלה בכל הנושאים, מלבד ההתנתקות - ושרון יודע את זה היטב. זה עוד ספין שעושים מקורביו".

 

אייל ארד: שמורדי הליכוד יתנצלו בפני שרון

 

יועצו האסטרטגי של שרון, אייל ארד, אמר היום ל-ynet: "ראש הממשלה אמר אתמול בצורה ברורה כי הוא מעדיף או את הרחבת הקואליציה או בחירות,

 ושהוא איננו נרתע מבחירות. בזמן הקרוב צפויה הצבעה בכנסת על תוכנית ההתנתקות, ולאחר מכן הצבעה על התקציב. אני מעריך שבשתיהן נצליח. בזמן הזה ראש הממשלה יצטרך לבחון אם יש בסיס להרחבת הקואליציה או שתהיה הליכה לבחירות. המטרה האסטרטגית ברורה – עד 2005 לא נהיה ברצועת עזה".

 

ארד מתח ביקורת על המורדים בליכוד: "הם צריכים להתנצל בישיבת הסיעה ולקבל על עצמם את כללי המשמעת הבסיסיים בקואליציה. ישיבת ההתייעצות שראש הממשלה קיים אתמול לא הייתה של אנשים שתומכים בהתנתקות, אלא של אנשים שתומכים באריאל שרון כיו"ר הליכוד ומבינים את המשמעויות שנגזרות מזה. זה היה כמו לקיים ישיבה עם מי שהם שומרי חוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
שרון במרכז. ניסיון שני
צילום: אורי פורת
צילום: טל כהן
פרס. בדרך פנימה?
צילום: טל כהן
צילום: צביקה טישלר
ארד. שיתנצלו
צילום: צביקה טישלר
מומלצים