שתף קטע נבחר

נשים בירוק נגד קק"ל: "הם בעד ההתנתקות"

נשות התנועה טוענות כי קרן קיימת לישראל מקיימת כנס פוליטי המביע תמיכה בתוכנית ההתנתקות. בקק"ל מכחישים ואומרים כי מדובר בכנס מקצועי: "אנו מתעסקים עם המציאות והמציאות היא שככל הנראה עומדת להתקיים תוכנית ההתנתקות"

כ-20 מפגינות מתנועת נשים בירוק בראשות נדיה מטר, הפגינו הבוקר (ד') מול ימק"א ירושלים, בו נערך כנס על תוכנית ההתנתקות והשלכותיה, בהשתתפות יונתן בשיא, ראש מינהלת ההתנתקות, ממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, ומנכ"ל משרד המשפטים אהרון אברמוביץ'. את הכנס ערכו הקרן הקיימת לישראל והמכון לחקר מדיניות קרקעית.

 

לטענת המפגינים, הכנס מהווה תמיכה פוליטית ברורה בתוכנית ההתנתקות, בניגוד מוחלט לערכיה של הקרן הקיימת לישראל, אשר במשך שנים היתה נייטרלית ופעלה רק למען שמירה על חלקי ארץ.

 

"באנו למחות כנגד כנס שמאורגן על-ידי קק"ל, אך מהווה כולו תמיכה בתוכנית הנגע – נסיגה, גירוש ועקירה – של ראש הממשלה. לא ייתכן שמוסד שכל מטרתו לפתח את ארץ ישראל כדי לשמור עליה עבור עם ישראל, יארגן כנס תמיכה בתוכניתו של שרון, שמטרתה לנתק את העם מארצו", אמרה נדיה מטר.

 

"בכך איבדה קק"ל את סיבת קיומה. כולנו זוכרים את קופסאות ההתרמה של הקרן הקיימת. על הקופסה מופיעה מפת ארץ ישראל השלמה, ולא רק חלקים ממנה. כעת, מה שעושה קק"ל, זה לתמוך בוויתור על חלקי ארץ", הוסיפה.

 

אנשי התנועה טוענים עוד כי ארגנו בחו"ל קמפיין מחאה מסיבי, שמטרתו להניא יהודים מלתמוך בקרן הקיימת ולהעביר במקום זאת את תרומותיהם ישירות לגופי יש"ע. "אנו רוצים להעביר מסר ברור לכל משרדי קק"ל בארץ ובעולם כי עד שקק"ל לא תתנתק מתמיכתה בתוכנית, אנו נפסיק את תמיכתנו בה. על קק"ל להחליט האם היא רוצה להתנתק מהציונות או להתנתק מתוכנית ההתנתקות", אמרה מטר.

 

לדבריה, היא מרגישה נבגדת, כי כל חייה פעלה למען קק"ל, אשר שמרה תמיד על עמדה נייטראלית, וכעת מביעה עמדה פוליטית ברורה. "זהו כנס פוליטי שמפלג את העם במקום לאחד אותו. האם אין מספיק נושאים שהקרן הקיימת יכולה להתעסק בהם מבלי להביע עמדה פוליטית ברורה?" תוהה מטר.

 

בקק"ל הכחישו שמדובר בכנס פוליטי. סגן יו"ר קק"ל, מנחם לייבוביץ', אמר ל-ynet: "אין לנו שום כוונה להתעסק בתוכנית ההתנתקות ואנו לא מביעים בה כל תמיכה. אנו מתעסקים עם המציאות. המציאות היא שככל הנראה עומדת להתקיים תוכנית ההתנתקות ועלינו להתעסק עם הפן המקצועי שלה, וזו מטרתנו בכנס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נדיה מטר
צילום: גיל יוחנן
צילום: לע"מ
"על הקופסה יש מפה של ארץ ישראל השלמה"
צילום: לע"מ
מומלצים