שתף קטע נבחר

לפיד: קריאת הסירוב של שפירא תביא לקרע בעם

הרב אברהם שפירא אמר כי "גירוש יהודים מבתיהם זו עבירה כמו חילול שבת ואכילת טריפה". שר המשפטים יצא בתגובה נגד מעורבות רבנים בפוליטיקה והדגיש: "הקריאה מנצלת את סובלנות מערכת המשפט, מעמידה במצב קשה חיילים חובשי כיפות, מסכנת את המשמעת בצה"ל ועלולה להביא לקרע"

שר המשפטים, יוסף לפיד, אומר הבוקר (יום ו') כי קריאתו של הרב אברהם שפירא לסרב פקודה בעת פינוי יישובים היא הוכחה נוספת, לדבריו, לסכנה הטמונה בעירובם של רבנים בפוליטיקה.

 

לדברי לפיד, "קריאה כזו מעמידה במצב קשה חיילים חובשי כיפות, מסכנת את המשמעת בצה"ל ועלולה להביא לקרע בעם ברגעים הקריטיים ביותר. הרב שפירא, כמו רבנים אחרים, מנצל לרעה את הסבלנות שמערכת המשפט גילתה עד כה כלפי רבנים ואישי ציבור הממרידים חיילים לסירוב פקודה, אך יש גבול עד היכן אפשר להתיר חתרנות כזו בשם הליברליות".

 

העיתון "בשבע" דיווח על התבטאות הרב, ממנהיגי הציונות הדתית, לפיה "חיילים ושוטרים יראי שמיים צריכים להבהיר כבר עכשיו למפקדיהם שכשם שלא יחללו שבת ולא יאכלו טרפות, כך לא ייעקרו יהודים מבתיהם".

 

הרב שפירא גם מתח ביקורת על הרב שלמה אבינר מבית-אל, שפסק לפני ימים אחדים כי אין לסרב פקודה לפינוי יישובים, ואמר כי דברים אלה "מכשילים את הרבים". עוד אמר הרב שפירא שלא רק שאסור לחייל לעקור יישובים - אף אסור לו לסייע למי שעושה כן. הוא דחה את הטענות כאילו הצבא יתפרק כתוצאה מכך. מקורבי הרב זעמו על פרסום הדברים, והדגישו כי הם נאמרו במסגרת של "שיחה פרטית". 

 

ועל רקע המתח הרב בין חוגי הימין לשרון, שיגרה אתמול לשכתו של ראש הממשלה הזמנה לראשי מועצת יש"ע לפגוש את ראש הממשלה, אריאל שרון, ולדון עמו בתוכנית ההתנתקות לראשונה מאז הוצגה התוכנית. הפגישה תתקיים ביום ראשון. ראש הממשלה מתכוון לשמוע על כאבם ומצוקותיהם של המתנחלים לקראת תוכנית ההתנתקות. הוא יתעדכן בבעיות שיעלו המתנחלים ברצועה ובצפון השומרון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יוסף טומי לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: זום 77
הרב אברהם שפירא
צילום: זום 77
מומלצים