שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון החאן מציג עונה חדשה

  בחודש דצמבר הקרוב יפתח תיאטרון החאן הירושלמי את העונה עם "אושר", מחזה מאת ובבימויו של מיכאל גורביץ'

  עונת המנויים החדשה של החאן תפתח ב-30 בדצמבר עם ההפקה "אושר" מאת ובבימויו של מיכאל גורביץ', מנהלו האמנותי של התיאטרון. במהלך העונה החדשה יעלה התיאטרון הירושלמי ארבע הפקות, מתוכן שתי הפקות מקור ישראליות. "אושר" שתפתח, כאמור, את העונה נמצאת בימים אלה בחזרות, כאשר כתיבת המחזה נעשית תוך כדי עבודה עם השחקנים. לעבודה שותפה הכוריאוגרפית והשחקנית רננה רז. הפקה מקורית ישראלית נוספת שתועלה במהלך השנה הקרובה היא "חושך של אנשי האור", קומדיה בלשית מאת בתיה גור. במרכז עלילת המחזה הגבירה אנטוניה המחפשת אחר בעלה שנעלם ומגיע בסופו של דבר לכנס האיסיים, כת אנשי קומראן.

   

  במסגרת המחזות המתורגמים שיועלו במהלך העונה הקרובה יציג התיאטרון את "החיים הם חלום" מאת המחזאי הספרדי קלדרון דה לה ברקה. את המחזה תרגם לעברית מאיר ויזלטיר ואת ההפקה יביים מיכאל גורביץ. מחזהו של דה לה ברקה שנכתב במאה ה-17 ונחשב לאבן דרך במחזאות הספרדית ולקאסיקה בינלאומית יעלה במסגרת החאן לראשונה על הבמה בישראל. מדובר במחזה פילוסופי פיוטי על מלך חכם הרואה בכוכבים כי בנו עתיד להיות עריץ וכולא אותו לכל ימי חייו. על מנת לבחון את הנבואה משחרר המלך את בנו ליום אחד.

   

  הפקה נוספת של החאן במסגרת העונה הקרובה היא ערב שיוקדש לשתיים מן הקומדיות שכתב יוז'ין יונסקו. את המחזות "הזמרת בעלת הקרחת" ו"דו-סיוט" תרגום מצרפתית דורי פרנס ואת שני המחזות תביים מור פרנק.

  בחאן מרמזים על כוונה עתידית להעלות כקופרודוקציה עם תיאטרון הקאמרי את "גן הדובדבנים" מאת אנטון צ'כוב וכקופרודוקציה עם תיאטרון חיפה את "חברון" מאת תמיר גרינברג. את מחזהו של צ'כוב עתיד לביים מיכאל גורביץ ואת מחזהו של גרינברג עתיד לביים עודד קוטלר. שתי הפקות אלו יועלו במידה ותקציב התיאטרון יאפשר את הדבר.

  ימשיכו לרוץ במהלך העונה הבאה גם "הקמצן" בבימויו של גורביץ', "אשליה" בבימויו של יוסי יזרעאלי ו"חטא" בבימויו של בן לוין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  רננה רז. שותפה ל"אושר"
  צילום: מאיר פרטוש
  לאתר ההטבות
  מומלצים