שתף קטע נבחר

אנשי גוש קטיף מחרימים את שרון

"יש תחושות של תסכול, רמיסה ודריסה, לא נוכל לטשטש את הקרע המוחלט שיצר ראש הממשלה", הודיעו נציגי הגוש, שביטלו פגישה עם שרון - לאחר ה"דו-שיח של חרשים" בינו לבין מועצת יש"ע. מתי בכל זאת ייפגשו עמו? "כשההכרעה תחזור לעם"

ברוגז ברוגז לעולם: אחרי הפגישה הקשה של ראשי יש"ע עם ראש הממשלה, החליטו נציגי המתנחלים בגוש קטיף לדחות את הפגישה הנפרדת שנקבעה להם להבוקר (ג'). 

 

"אנו, נציגי התושבים בגוש, מכבדים את הזמנת ראש הממשלה לפגישה, אך נאלצים לדחות אותה", הודיעה הנהגת גוש קטיף והמועצה האזורית חוף עזה.

 

"תחושות רמיסה ודריסה אינן יכולות להידחק לקרן זווית, ובמיוחד כשנוכחנו לדעת כי אין בכוונת ראש הממשלה לנהל דיאלוג אמיתי", נמסר בהודעה. "לא נוכל לטשטש את הקרע המוחלט שיצר ראש הממשלה. האיחוי יווצר רק על-ידי החזרת ההכרעה אל העם. עם החזרת ההכרעה אל העם, נשמח להיפגש עם ראש הממשלה".

 

הפגישה הייתה אמורה להתקיים בשעה 9:30 בלשכת רה"מ בירושלים, בהשתתפות עשרה נציגים מיישובי גוש קטיף. בלשכת שרון הגיבו בצער על ביטולה: "ראש הממשלה זימן את הפגישה כי חשב שהיא חשובה. אנו מצרים על כך שבחרו לבטל אותה ולא לקיים הידברות".  

 

בפגישת ראשי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה השתתף גם ראש המועצה האזורית חוף עזה, אבנר שמעוני, שהיה אמור להגיע גם לפגישה השנייה, זו של אנשי גוש קטיף. את הפגישה שהתקיימה הגדירו ראשי המתנחלים "ביזיון" ו"דו-שיח של חרשים". בעקבות כך, התקיימה התייעצות בת שעתיים בנווה-דקלים, במהלכה הוחלט על ביטול הפגישה הנוספת.

 

"היו דעות שחשבו שכן צריך להיפגש עם ראש הממשלה ולומר לו את הדברים שאנו חושבים", אמר שמעוני ל-ynet בתום ההתייעצות. "היה דיון נוקב ואמיתי, אבל בסופו של דבר כולם השתכנעו פה אחד שאין טעם לפגישה הזאת". עוד הוסיף שמעוני, כי ישנן "תחושות של תסכול, דריסה ורמיסה. אנחנו לא בטוחים שנזכה במשאל עם, אבל זו לפחות איזושהי לגיטימיות שתיתן לראש הממשלה את הזכות להוליך את התהליך שלו".

  


פורסם לראשונה 18/10/2004 21:05

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הזמין. שרון
צילום: רויטרס
דריסה ורמיסה. שמעוני
צילום: איי פי
הפגנה למען גוש קטיף (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים