שתף קטע נבחר

סקר: חילונים חוששים מרצח פוליטי, דתיים פחות

מסקר שנערך עבור עמותת גשר לקראת יום השנה לרצח רבין עולה ש-38% מהחילונים חוששים שהשנה הסיכוי לביצוע רצח פוליטי גבוה יותר, לעומת רק 23% מהדתיים. עוד עולה שנשים חוששות מכך יותר מגברים

38% מהציבור החילוני סבור שהשנה - יותר מאשר בשנים הקודמות - יש סיכוי לרצח פוליטי נוסף. לעומתם, רק 23% מהציבור הדתי מעריך כי הסיכוי לרצח פוליטי השנה גבוה יותר. כך עולה מסקר שנערך לקראת יום הזיכרון לרצח רבין, על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה.  

 

הסקר הוזמן עבור עמותת גשר הפועלת לקידום ההבנה בין דתיים וחילוניים. מהסקר עולה עוד שכשליש מהציבור סבור שהאפשרות שכיום יתרחש רצח פוליטי בישראל, גבוהה יותר מאשר בשנים הקודמות, לעומת כרבע מהציבור הסבור שהאפשרות לכך נמוכה יותר.

 

שאר הציבור (42%) סבורים כי כיום הסבירות לרצח פוליטי דומה לסבירות בשנים קודמות, או שלא ידעו לחוות דיעה בנושא זה.

 

הסקר נערך טלפונית בשבוע השני של אוקטובר בקרב 502 מרואיינים, גברים ונשים בגיל 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת במדינת ישראל.

 

עוד עולה כי מי שחושבים שכיום יותר סביר שיתרחש רצח פוליטי, מאופיינים גם על ידי שיעור גבוה יחסית בקרב נשים יותר מגברים (37.7% לעומת 27.4%). כמו כן, בעלי השכלה נמוכה יותר חששו פחות מרצח פוליטי נוסף, וכך גם בעלי הכנסה נמוכה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק רבין. לקראת יום הזיכרון לרצח
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים