שתף קטע נבחר

היעד הבא של קלינטון: מזכ"ל האו"ם

ערב נאום הבחירות המתוקשר, אותו עומד הנשיא לשעבר לשאת בשבחו של המועמד ג'ון קרי, מצביעים מקורביו על שאיפותיו האישיות. בעולם צפויים להגיב בהתלהבות, בוושינגטון קצת פחות

ארצות-הברית קטנה עליו: הנשיא האמריקני לשעבר, ביל קלינטון, מעוניין להיות המזכ"ל הבא של האו"ם, עם תום כהונתו של קופי אנאן בשנת 2006. מקור בקרבתו של קלינטון אמר לכתב סוכנות הידיעות UPI: "הוא בהחלט רוצה לעשות את זה".

 

הנשיא לשעבר זוכה לאהדה רבה ברחבי העולם, ומינויו כמזכ"ל האו"ם עשוי להעניק תנופה לארגון האומות המאוחדות, בדיוק בזמן בו נראה כי יוקרתו פוחתת.

 

קלינטון עשוי לזכות בתמיכת מדינות העולם השלישי לתפקיד, להן יש רוב אוטומטי בעצרת האו"ם. גם באירופה הוא אהוד. השאלה הגדולה היא, האם יזכה לתמיכת הממשל האמריקני.

 

בימים אלה מחלים קלינטון מאירוע לב שעבר. הוא הבטיח לשנות את אורח חייו והתפריט ממנו הוא ניזון. לאחרונה הוזכר שמו כמי שעשוי להישלח על-ידי ג'ון קרי, אם ייבחר לנשיאות, למזרח-התיכון, בניסיון להוציא את עגלת השלום התקועה מן הבוץ. 

 

בינתיים, קלינטון נערך לנאום הבחירות ביום שני הקרוב, בו יישא דברים בשבחו של המועמד הדמוקרטי ג'ון קרי. בניגוד לספקולציות, לפיהן יש לו עניין במפלתו - כדי שרעייתו הסנאטורית הילארי תוכל להתמודד בעוד ארבע שנים - קלינטון היה רוצה לראות את קרי בבית הלבן.

 

לבוש ולקרי, מנגד, אין עניין מיוחד לראות את הנשיא לשעבר בבניין האו"ם בניו-יורק, משום שדמותו עלולה להאפיל עליהם. אולם קרי לא יוכל להתנגד למינוי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מחכים לו. קלינטון
צילום: איי פי
יביא את הסקסופון?
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מלך הקמפיינים
צילום: איי פי
מומלצים