שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוארכה זמנית כהונת נאמן "הבימה"

  בית המשפט אפשר לנאמן לכהן בתפקיד 75 יום נוספים, שבמהלכם ייקבע מנגנון משפטי חדש לפיקוח ציבורי על התיאטרון הלאומי

  הוארכה זמנית כהונת הנאמן הציבורי של "הבימה", עו"ד שלמה שחר.

   

  ביום חמישי האחרון אמור היה הנאמן לסיים את תפקידו, בהתאם להחלטת שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשייך. יום לפני כניסת ההחלטה לתוקף הגיש הנאמן הציבורי ערעור ובקשה לעכב את ביצוע ההחלטה עד לפסיקת בית המשפט העליון בנושא. לבקשות צורפה דעת היועץ המשפטי לממשלה שתמכה בו.

   

  היום (א') הודיעה השופטת אלשייך כי היא מוצאת ממש בטענות שהעלו הנאמן  והיועץ, לפיהן 30 הימים שהקציבה לתום כהונתו אינם מספיקים למינוי ארגונים ניהוליים חדשים שיחליפו את הנאמן. "במצב זה קיימת סכנה של יצירת ריק ניהולי שעלול להזיק לתיאטרון", נכתב בהחלטה המורה על השהיית סיום הנאמנות ב-75 יום נוספים החל מתום תקופת המועד המקורי החל ב-21 באוקטובר.

   

   

  בהחלטה נאסר על הנאמן לבצע מינויים בתיאטרון במהלך תקופה זו אלא אם יאושרו על-ידי ועד השחקנים. "אין ספק כי המצב הטבעי והרצוי הוא כי מינויים ארוכי טווח ייעשו בידי ארגונים מקצועיים מתחום התיאטרון ולא בידי גופי המדינה שנופלים מהם בהבנתם בתחומים אלו ולא פעם יש להם אינטרסים שונים", כותבת אלשייך ומוסיפה כי הנאמן אמנם מופקד מתוקף תפקידו על מינויים בתיאטרון אך "כעת נדמה כי התהפכו היוצרות והסמכות לערוך מינויים הפכה לעילה להותרת הנאמן הציבורי על כנו". כן מרמזת השופטת אלשייך בהחלטתה כי סיכויי בקשת הערעור שהגיש הנאמן אינם גבוהים.

   

  עו"ד שלמה שחר סירב להגיב להחלטת השופטת אך במשרד המשפטים אומרים היום "נראה כי בית המשפט הבין כי החלטתו יצרה מצב בלתי אפשרי שאינו בר ביצוע". עוד אומרים במשרד כי: "ההחלטה עונה על טענות הבקשה לעיכוב ביצוע רק באופן חלקי ואין בנסיבות הנוכחיות מנוס מפנייה לבית המשפט העליון, במיוחד לאור התניית השופטת כי החלטות הנאמן בשאלת מינוי הנהלה לתיאטרון תידרש לאישור ועד השחקנים".

   

  מנכ"ל תיאטרון הבימה, יעקב אגמון, העדיף שלא להגיב להחלטת בית המשפט. תגובת עו"ד אלי זוהר, המייצג את התיאטרון זה, טרם התקבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שחר. יכהן בתפקיד עד לסוף השנה
  לאתר ההטבות
  מומלצים