שתף קטע נבחר

נסיון הונאה של משתמשי לינוקס

משתמשי הפצת הלינוקס של חברת Red Hat נפלו קורבן לניסיון הונאה באמצעות הדואר האלקטרוני, ובו הופנו לאתר מזויף, לצורך הורדת עדכון למערכת ההפעלה, שנתגלה בדיעבד כסוס טרויאני

בסוף השבוע נפלו משתמשי לינוקס קורבן להונאה מקוונת ('פישינג'), שהופצה באמצעות הודעות דואר אלקטרוני, ובה ממליצים לנמענים להוריד למחשבם עדכון תוכנה מזויף, שמאחוריו מסתתר סוס טרויאני, כך מדווח אתר InformationWeek.

 

ההודעה המזויפת, שנשלחה למשתמשי הפצת הלינוקס של Red Hat, נשאה כתובת משלוח מזויפת אף היא - security@redhat.com, וכותרתה הייתה: "RedHat: Buffer Overflow in 'ls' and 'mkdir'". הקישור להורדה הפנה את המשתמשים להורדת טלאי תוכנה למערכת, אולם, Red Hat פירסמה אזהרה באתרה, ובה הודיעה כי מדובר ברמאות.

 

באתר החברה נכתב כי הודעות הנשלחות מטעמה לעולם אינן מגיעות ללא בקשה מוקדמת, הן תמיד כוללות חתימה דיגיטלית, ונשלחות אך ורק מהכתובת secalert@redhat.com.

 

חברת אבטחת המידע הפינית F-Secure מסרה, כי בגל נוסף של הודעות, הופנו הגולשים להורדת הקובץ באתר fedora-redhat.com, כתובת מזויפת שדומה ל-fedora.redhat.com, האתר הרשמי של פרויקט Fedora, מערכת הפעלה חופשית מבוססת קוד פתוח, הנתמכת על ידי Red Hat. האתר, וכך גם הסוס הטרויאני אינם זמינים עוד ברשת, ונראה כי הורדו אתמול (ב'), לאחר שנתגלתה התרמית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Red Hat. לא שולחת הודעות לא חתומות
מומלצים