שתף קטע נבחר

בגלל התמיכה בבוש: פסל שוורצנגר לא יוצב

הפסל, בגובה של כעשרים מטרים, אמור היה להיות מוצב בעיר הולדתו האוסטרית של מושל קליפורניה, אבל לאחר ששוורצנגר הביע תמיכה בנשיא הרפובליקני, התבטלו התוכניות. לדברי סגן ראש העיר, המקומיים אף ביקשו לשנות את שמו של איצטדיון הכדורגל שנקרא על שם המושל

הצרות לא מפסיקות להכות במושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר. פחות משבועיים לאחר שסיפר כי אשתו סירבה לקיים עמו יחסי מין בשל תמיכתו בנשיא בוש, עבר המאבק לזירה הבינלאומית. עיר הולדתו של שוורצנגר, גרץ האוסטרית, החליטה להגיד למושל "אסטה לה-ויסטה בייבי", ומאותה סיבה ממש לבטל הקמת פסל ענק לכבודו.


הפסל, יציקת מתכת בגובה של כעשרים מטרים, עורר עניין רב כבר בשנה שעברה. זאת כאשר עשרות גורמים, הן עיריית גרץ והן תורמים פרטיים, החליטו להשקיע 3.5 מיליון אירו בהקמתו. אבל התוכניות השתנו, כאמור, כאשר בנה המפורסם ביותר של העיר החליט להביע תמיכה בלתי מסוייגת בנשיא הרפובליקני.


מנהל הפרוייקט, הרוויג הולר, אישר את הביטול. בראיון שהעניק היום (ד') לאתר "אנאנובה" הבריטי, אמר כי "החלטנו לבטל את הקמת הפסל מכיוון שלשוורצנגר כבר אין את התמיכה הציבורית שהיתה לו כאן כאשר נבחר למשרת המושל". עוד אמר הולר כי "לדעתי, אני היחידי פה שרוצה להמשיך עם הפרוייקט".


מעיריית גרץ נמסר כי תושבים בעיר פנו אליהם בדרישה לשנות את שמו של איצטדיון הכדורגל על שם שוורצנגר. סגן ראש העיר, וולטר פרק, אמר כי העירייה שוקלת גם לקחת בחזרה את אות הכבוד שהעניקה בעבר למושל הקליפורני, זאת בשל תמיכתו בבוש.


הפסל, אגב, אמור היה להיות מוצב מעל לפסלים אחרים, של דמויות שככל הנראה נראו לאוסטרים לפני שנה פחות חשובות משוורצנגר. בין השאר, נמצאים במקום פסליהם של המלחין מוצרט והקיסר האוסטרי פרנץ יוזף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פסל הוא כבר לא יהייה. שוורצנגר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
תומך. בוש ושוורצנגר
צילום: איי פי
מומלצים