שתף קטע נבחר

בלייר שיגר יועץ לפגישה חשאית עם אנשי קרי

ראש ממשלת בריטניה שיגר לארצות הברית את יועצו הקרוב, לפגישה עם מנהלת מסע הבחירות של המועמד הדמוקרטי ג'ון קרי. "אינדיפנדנט": בלייר רוצה להפיג את הכעס שחשים כלפיו במחנה הדמוקרטי

האם ראש ממשלת בריטניה יודע משהו שאנחנו לא יודעים? העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" דיווח היום (א') כי טוני בלייר שיגר לפני כעשרה ימים את יועצו הקרוב לפגישה שמטרתה שיקום היחסים המתוחים בינו ובין המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ון קרי.

 

על פי הדיווח, בלייר שיגר לפגישה את יועץ הסקרים שלו, לורד פיליפ גולד, שנפגש עם מנהלת מסע הבחירות של קרי, מרי-בת' קייהיל. קייהיל נחשבת ליועצת הקרובה ביותר של קרי ומעריכים שהוא יבחר בה להיות ראש צוות הבית הלבן אם יינצח.

 

 

בתקופה האחרונה שררה מתיחות בין המחנה הדמוקרטי האמריקני וראש הממשלה הבריטי. הטענה הדמוקרטית הייתה שבלייר אינו מפגין תמיכה מספקת במועמדותו של קרי. העיתון טוען שהפגישה היא מעין מחווה של פיוס, שכן בלייר חושש שהפסד של הנשיא בוש בבחירות ביום שלישי, ישאיר אותו בודד בראש מחנה התומכים במלחמה בעיראק.

 

הבחירה בלורד גולד אינה מקרית. גולד סייע לנשיא קלינטון לנצח בבחירות בשנת 1992 והעובדה שלא היה מעורב כלל במסע הבחירות של קרי גרמה להרמת גבה בוושינגטון.

 

בתוך כך נחשף סדק נוסף ביחסים שבין בלייר ובוש. אשתו של ראש הממשלה, שרי בלייר, מתחה לאחרונה ביקורת על המדיניות בה נוקט ממשל בוש בכל הנוגע למאבק בטרור והענקת זכויות לזוגות הומואים ולסביות.

 

היא שיבחה את החלטת בית המשפט העליון של ארצות הברית שהחליט להעניק הגנה משפטית לאזרחים בריטים הנתונים במעצר במחנה גואנטנמו וגינתה את מעצרם של זוג הומואים בטקסס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עלה של זית. בלייר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
סדק נוסף ביחסים. בלייר ובוש
צילום: איי פי
מומלצים