שתף קטע נבחר

"ברק צפוי להודיע השבוע על חזרתו לפוליטיקה"

מקורבי ברק אישרו כי "הנחת העבודה היא כי הודעה אכן צפויה להיות בימים הקרובים". באופן רשמי מסרו מקורביו: "אהוד נמצא קרוב לגיבוש החלטה, והודעה על החלטתו תימסר בימים הקרובים"

הקאמבק: ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, צפוי להודיע באופן רשמי כבר השבוע על חזרתו לחיים הפוליטיים - כך אמרו אמש (יום ב') גורמים בכירים במפלגת העבודה. מקורבי ברק אישרו כי "הנחת העבודה היא כי הודעה אכן צפויה להיות בימים הקרובים".

 

באופן רשמי נמסר מסביבתו של ברק: "אהוד נמצא קרוב לגיבוש החלטה, והודעה על החלטתו תימסר בימים הקרובים". גורמים יודעי דבר במפלגת העבודה מציינים כי משיחות שקיים ברק בימים האחרונים התברר להם כי ראש הממשלה לשעבר מתכוון להקדים את הודעתו הרשמית על שובו לפוליטיקה.

 

כבר חודשים ארוכים שראש הממשלה לשעבר מתכנן את שובו אל החיים הפוליטיים. במסגרת הפעולות, קיים ברק אינספור פגישות עם קבוצות שונות במפלגת העבודה, בניסיון לשכנע אותם כי הוא הבין את הטעיויות שהיו בבסיס התנהגותו, ואשר עוררו עליו את חמתם של מתנגדיו, אך בעיקר של תומכיו.

 

המסר המרכזי שביקש ברק להעביר בשיחות הרבות שניהל: השתניתי, אני קשוב יותר למה שאומרים לי, ואני מתכוון לנהל את העניינים בצורה אחרת.

 

בסביבתו של ברק אומרים כי המטה שינהל את קמפיין החזרה שלו כמעט מוכן, ואיושו צפוי להסתיים בימים הקרובים. לפי שעה, נראה כי אחת הדמויות המרכזיות במטה תהיה דנה זיידמן, מי שהיתה יועצת התקשורת של חבר הכנסת דני יתום, ונחשבת לאחת התומכות הבולטות של ברק במפלגת העבודה. כמו כן, בימים הקרובים צפויות להיות מאוישות גם עמדות בכירות נוספות במטה.

 

סאגת החזרה לפוליטיקה של ברק

 

כבר חודשים ארוכים נמשכת סאגת החזרה לפוליטיקה של אהוד ברק, שהיתה רצופה בהודעות לא מפורשות על כוונותיו.

 

ברק נפגש עם חברים רבים במפלגת העבודה, והסביר שהוא עדיין מרגיש אחראי לכל מה שקורה במדינה. ברק משוכנע ששרון יכריז בסוף מרס על בחירות, והשווה את המצב הנוכחי תחת שלטון הליכוד ואריאל שרון לימי גולדה מאיר. שתי דקות למלחמת יום הכיפורים.  

 

הוא  אמר בתחילת אוקטובר בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2: "אני חושב שראוי להתייעץ עם חברים לפני שאקבע את המועד (של החזרה), את ההחלטה עצמה, אך בעיקר את המועד". כעבור כשבוע שוחח ברק עם חבר כנסת ממפלגת העבודה, ואמר בצורה מפורשת ובלי רמיזות: "אני חוזר לפוליטיקה".   

 

חברי הכנסת שהביעו כבר תמיכה בברק: דני יתום ואברהם (בייגה) שוחט. צפויים להצטרף גם ח"כים נוספים כמו שלום שמחון, קולט אביטל ואחרים. בנימין בן אליעזר הבהיר בימים האחרונים כי הוא מתכון לרוץ "עד הסוף", גם נגד ברק. גם ח"כ מתן וילנאי מתכוון להתמודד נגד ראש הממשלה לשעבר על ראשות העבודה.

 

מקורבו של ברק, ח"כ לשעבר ויצמן שירי, אמר ל-ynet: "בתקופה האחרונה היו לחצים מאוד גדולים על אהוד שיודיע בהקדם מה הוא מתכוון לעשות, במיוחד לאור התנהלותה של מפלגת העבודה ובעיקר של היו"ר, שמעון פרס.

 

"הזחילה המשפילה לממשלת אחדות גורמת לחיסולה ולהיעלמותה של מפלגת העבודה כמפלגה רלבנטית. המצב נהפך להיות בלתי נסבל, וההוכחה בהתנהגותם של פרס ומקורביו שלא קיבלו את החלטת הלשכה האחרונה, שקבעה כי יש לכנס את המרכז עד אמצע חודש נובמבר, שייקבע את מועד בחירתו של היו"ר הקבוע של העבודה".


פורסם לראשונה 01/11/2004 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזר השבוע. ברק
צילום: גלי תיבון
צילום: רויטרס
שמעון פרס
צילום: רויטרס
מומלצים