שתף קטע נבחר

שרון נפגש עם נתניהו; דנו בתקציב המדינה

השניים נפגשו בנוכחות הצוותים המקצועיים העוסקים בהעברת תקציב המדינה, ולמרות המתיחות הגבוהה ביניהם - מקורביהם סיפרו כי לא הפשירו את הקרח בנושא האולטימטום שהציב נתניהו ולמעשה, לא דנו בו כלל

ראש הממשלה, אריאל שרון נועד הערב (יום ג') עם שר האוצר, בנימין נתניהו, בנוכחות הצוותים המקצועיים העוסקים בתקציב המדינה. 

 

הפגישה, שהחלה בסביבות השעה 18:30 בערב, הוגדרה באופן רשמי כדיון בעניין התקציב לקראת ההצבעה בכנסת. גורמים במערכת הפוליטית לא שללו את האפשרות שהשניים דנו גם בנושא האולטימטום שהציב נתניהו, על-מנת להפשיר את הקרח בין האישים - אולם גורמים המקורבים לשניים דיווחו כי רק נושא התקציב עלה לדיון.

 

הפגישה נערכה בפורום שכלל 15 יועצים. מצד ראש הממשלה הגיע מנכ"ל משרדו אילן כהן, מזכיר הממשלה ישראל מימון, יועץ התקשורת אסף שריב והיועץ ליאור שווינקלשטיין. מצדו של נתניהו הגיע מנכ"ל משרד האוצר, יוסי בכר, ראש אגף התקציבים קובי הבר, יועץ התקשורת אורי גינוסר, ומשתתפים נוספים.

 

בלשכת ראש הממשלה ובלשכת שר האוצר טוענים כי נושא האולטימטום לא עלה כלל בדיון וכי מטבע הדברים, הוחלט שיש להמשיך לעבוד משום שנושא הרוב לתקציב עדיין לא מובטח. 

 

למרות הכינויים החריפים בסביבת שרון לנתניהו, ובראשם "חתרן", בסביבת ראש הממשלה העבירו ביממה האחרונה מסר לנתניהו בעיתונות ולפיו אם הוא מעונין להתנצל ולסגת הוא מוזמן לעשות זאת.

   

יצויין כי בין השניים שורר מתח על רקע האולטימטום שהעמיד נתניהו לשרון ולפיו אם לא יודיע על קיום משאל עם בנושא ההתנתקות, הוא יתפטר מהממשלה.

 

האם נתניהו יחזור בו?

 

בתוך כך, גוברת ההערכה במערכת הפוליטית וכן בקרב גורמים המקורבים לשר האוצר כי נתניהו צפוי לחזור בו, בדרך זו או אחרת, מאיום ההתפטרות.

  

גורם המקורב לנתניהו אמר ל-ynet בנושא כי "הימים האחרונים היו לא פשוטים, והסיבה שיכולה להוביל בסופו של דבר לשינוי עמדתו של נתניהו נובעת בעיקר מהעובדה שהוא נותר לבד. כל שאר השרים שהיו איתו במהלך חזרו בהם, ובכך משכו לו את השטיח מתחת לרגליים. ביבי עדיין מאמין כי משאל עם הוא המהלך הנכון שיימנע טרגדיה".

 

גם בסביבתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, גוברת ההערכה כי בסופו של דבר, נתניהו יחזור בו מאיום ההתפטרות. גורם המקורב לראש הממשלה אמר כי "ההערכה שלנו היא כי ביבי יתעשת ויחזור בו".

 

גורלובסקי נחלץ לסייע

 

שר האוצר, בנימין נתניהו, אומנם עסוק עד מעל לראש בתקציב המדינה, אולם המיני-דרמה הפוליטית סביב איומי ההתפטרות של נתניהו אם לא יתקיים משאל עם על תוכנית ההתנתקות, ממשיכה להעסיק את המערכת הפוליטית.

 

היום היה זה ח"כ מיכאל גורלובסקי שהחל בהחתמת חברי כנסת בליכוד על מכתב הקורא לנתניהו לחזור בו מאיום ההתפטרות, "בשל חשיבותו של שר האוצר לשמירת יציבותה הכלכלית של ישראל". במכתב הקצר, שעליו חתמו עד כה יותר מ-10 חברי כנסת בליכוד, כותב גורלובסקי כי המשך כהונתו של נתניהו כשר אוצר חשוב להמשך קיום הרפורמות הכלכליות במשק.

 

במערכת הפוליטית היו מי שהעריכו כי המכתב נועד לסייע לנתניהו לחזור בו מאיומי ההתפטרות, אולם מקורבים לשר האוצר אומרים כי אין לו כל קשר ליוזמת גורלובסקי והגדירו אותה כ"יוזמה פרטית, שאין לה כל קשר לנתניהו". 


פורסם לראשונה 02/11/2004 17:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. נפגש
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי אף פי
שרון. מנסה להעביר תקציב
צילום: איי אף פי
צילום: אבי כהן
גורלובסקי. נכנס לעובי הקורה
צילום: אבי כהן
מומלצים