שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: יו"ר "פתחון לב" אנס בת 12
  בעת הארכה נוספת של מעצרו של יו"ר עמותת "פתחון לב", ניסים ציוני, התברר כי מלבד החשד בהטרדות מיניות, הוא חשוד גם באונס של ילדה בת 12, במשך שנתיים וחצי, שאירע לפני שנים רבות. פרקליטו טען ש"ההתיישנות חלה על המקרה". השופט: היועץ המשפטי לממשלה יוכל במקרה הצורך להאריך את זמן ההתיישנות כך שניתן יהיה להאשימו

  אחרי ההטרדות, גם חשד לאונס: בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (יום ד') ביממה את מעצרו של ניסים ציוני, יו"ר עמותת "פתחון לב", החשוד בעשרה מקרים של הטרדות מיניות ומעשים מגונים, וגם במקרה אחד של אונס ילדה, לפני שנים רבות.

   

  במשטרה טענו כי אשה שהגישה נגדו אמש תלונה טוענת כי נאנסה על ידו, והמעשים בוצעו בהיותה בין הגילאים 12 וחצי עד 15. לפי התלונה, ציוני אנס אותה על פי החשד מספר פעמים וביצע בה מין אוראלי.

   

  מאז מעצרו, הוגשה במשטרה תלונה נוספת נגדו על הטרדה מינית. והערב דווח כי משטרת מרחב איילון בודקת מידע אודות אונס נוסף שביצע, כביכול, ציוני.

   

  בדיון בבית המשפט טען היום פרקליטו של ציוני כי עבירת האונס המיוחסת לו נעברה לפני 20 שנה, ועל פני הדברים קיימת התיישנות לגבי עבירה זאת. ציוני עצמו הכחיש את עבירת האונס.

   

  במשטרה אמרו היום, בעקבות התלונה הנוספת, כי "מתחיל להיראות דפוס של הטרדות מיניות ותקיפות מיניות של נשים מצידו של ציוני". 

   

  עוד הוסיפו במשטרה כי למרות דברי פרקליטו אתמול ש"מדובר אך ורק בחיבוקים ידידותיים והבעות חיבה לאנשים שעובדים עימו", כעת ניתן בוודאות לקבוע שהוא החל במעשיו עוד לפני שהגיע לעמותת "פתחון לב".

   

  במשטרה מאמינים: יהיו עוד תלונות

   

  במשטרה מאמינים כי יגיעו תלונות נוספות נגד ציוני מ"כיוון שמדי יום מגיעות מתלוננות נוספות".

   

  המידע שהגיע למשטרה אודות ציוני הנו מהמרכז לנפגעות תקיפה מינית, מאחר ולשם הגיעו מספר שיחות טלפון בהן בחורות טענו שהוטרדו על-ידו מינית, ואחת אף טענה שנאנסה, אולם למשטרה אין כרגע כל אינדיקציה האם באמת בוצע האונס, והיא מנסה לאתר האם באמת מדובר בקורבן נוסף למעשיו של ציוני.

   

  פרט לכך, במשטרת מרחב אילון יודעים שמחר בבוקר תגיע תלונה נוספת נגד ציוני על הטרדות מיניות ובכך יעלה מספר התלונות ל-12. סנ"צ יצחק גטניו, ראש מחלקת החקירות של מרחב אילון, קורא לצעירות שהותקפו, כביכול, מינית על-ידי ציוני לבוא ולהגיש תלונה במשטרה, ומבטיח שזהותן תישאר חסויה. גם היום אומר סנ"צ גטניו הוצא צו איסור פרסום על כל פרטי קורבן האונס.

   

  למרות דברי המשטרה ובקשתה להאריך את מעצרו של ציוני בשישה ימים, השופט איתן אורנשטיין טען שיש טעם בדברי פרקליטו של החשוד באשר להתיישנות העבירה המיוחסת לו. עם זאת, לדברי השופט, היועץ המשפטי לממשלה רשאי להורות על הארכת זמן ההתיישנות כך שניתן יהיה להאשימו באונס.

   

  בהתייחסו לעבירת האונס אמר השופט שאין להתעלם מכך שמדובר בתקופה ממושכת שחלפה מאז ביצוע העשים ובכך יש בכדי להעיב על נכונות החשדות. "מה גם שהתלונה הוגשה שלא מיוזמת המתלוננת אלא בעקבות פרסומים על מעצרו של החשוד ובנסיבות אלה עולה ספק במסוכנות הנטענת כי נשקפת מציוני".

   

  עוד הוסיף השופט כי אין צורך להורות על המשך מעצרו של ציוני מעבר ליום אחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חשד: יו"ר "פתחון לב" אנס בת 12"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  ציוני. "חלה התיישנות"
  צילום: אבי כהן
  צילום: טל כהן
  (ארכיון)
  צילום: טל כהן
  מוצר השנה
  מומלצים