שתף קטע נבחר

הושגה הסכמה: פריצקי פורש משינוי

כארבעה חודשים לאחר שהתפוצצה "פרשת פריצקי" ובתום משא ומתן ארוך, יוכר השר לשעבר בכנסת כ"סיעת יחיד". פריצקי בתגובה: "אני יוצא לדרך חדשה ועצמאית"

דרך חדשה: יושב ראש סיעת שינוי, רשף חן, הגיע אחר הצהריים (יום ד') להסכמה עם חבר הכנסת, יוסף פריצקי, בדבר פרישתו של פריצקי מסיעת שינוי. על פי ההסכמה, שתובא ביום שני לאישור סיעת המפלגה, פריצקי יוכר בכנסת כ"סיעת יחיד".

 

בתגובה להסכם, אמר פריצקי ל-ynet כי הוא "יוצא לדרך חדשה ועצמאית".

 

לפני כחודש וחצי פורסם על העימות בין סיעת שינוי לשר לשעבר פריצקי בסוגיית הפרישה. "אתה לא תסחוט אותנו". זה המסר שביקש יושב ראש סיעת שינוי, חבר הכנסת רשף חן, להעביר לשר המודח, יוסף פריצקי. בשיחה עם ynet התייחס ח"כ חן לדרישתו של פריצקי לקבל סכום של 80 אלף שקלים לטובת הקמת מפלגה חדשה והבהיר כי ההליכים להדחת פריצקי מהמפלגה נמצאים בעיצומם. 

 

לדבריו, "שינוי רוצה להקיא את פריצקי משורותיה, לכן החלנו בהליך להדחתו מהמפלגה. לצערי, פריצקי נקט בכל מיני תרגילי השהייה. בהתחלה הוא דרש שחברי בית הדין של התנועה ישעו את עצמם בטענה שהם מקורביו של פורז, אחר כך ניסה לנקוט בשורה נוספת של תרגילים".

 

חן התייחס למשא ומתן שמנהלת שינוי עם פריצקי וסיפר כי הוצע לו לעזוב את המפלגה: "לשיטתנו, טובה דירה ריקה מדייר גרוע. אנחנו רוצים שקט תעשייתי. בתחילה הוא התלונן שאנחנו מתעללים בו ולא רוצים לתת לו ללכת, אבל בפגישה הראשונה שהתקיימה לפני שבועיים הוא הודיע לי מפורשות שהוא רוצה להתפצל מהסיעה".

 

עוד סיפר חן כי "בתום הפגישה חשבתי לתומי שאכן העניין הסתיים, שהוא הבין שהוא מקבל גם ייצוג בכנסת וגם השתתפות במימון מפלגה, כלומר שתי יחידות מימון בסך של כמעט 120 אלף שקלים לחודש. חשבתי שהוא עשה את החשבון הפשוט והבין כי התענוג הטמון בלהמשיך להציק לנו עולה לו 120 אלף לחודש, אבל כנראה שהוא לא הבין זאת".

 

פריצקי עצמו אמר אז ל-ynet בתגובה כי "מצערת העובדה שאדון רשף חן לא שומר על סודיות המשא ומתן. אני מניח שלאור העובדה שהוא מפיץ אותו ברבים, אני אפסיק לאלתר לנהל את השיחות. אין שום טעם לכך. לגבי הפרטים שמסר, הם לא מדוייקים בלשון המעטה. אני נשאר בשינוי וזה הכל".

 

בסופו של דבר, הגיעו הצדדים היום להסכמה. פריצקי יוכר כ"סיעת יחיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
פריצקי. "עצמאי"
צילום: דן בלילטי
צילום: ערוץ 2
שינוי. נפרדים
צילום: ערוץ 2
מומלצים