שתף קטע נבחר

הימין הקיצוני מול קבר רבין: "שרון גרוע בהרבה"

כעשרה פעילים של הימין הקיצוני ערכו "משמרת מחאה" מול קברו של יצחק רבין בהר הרצל, ביום השנה לרצח. ברוך מרזל: "שרון עושה מהלכים שפשעי אוסלו יחווירו לידם". איילה בן גביר: "כוחות הביטחון מכינים את הקרקע למעצרים מינהליים שלנו"

נמשכת ההסתה? ביום השנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, הפגינו היום (ה') קומץ פעילי ימין מול הר הרצל, בו קבור רבין. המפגינים אמרו שהם באו למחות "נגד מורשתו, דרכו ורעיונותיו של רבין שהביא עלינו אסון".

 

משמרת המחאה, בה השתתפו עשרה אנשים, התקיימה תחת אבטחה כבדה מאוד של המשטרה. המפגינים ביקשו לקיים משמרת מחאה בהר הרצל אך המשטרה אסרה עליהם להיכנס למקום, ולכן הפגינו בצהרים ליד מלון חן, מול הר הרצל.

 

המפגינים הניפו שלטים, ביניהם: "1,700 אנשים נרצחו מאז אוסלו", "מורשת רבין קבורה בהר הרצל", "לא שכחנו, לא סלחנו, רבין פושע אוסלו".

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר: "לצערנו הרב לא נלמד הלקח ולצערנו נמשכים פסטיבלים סביב יהודי שהביא את האסון הכי גדול וזהו אסון אוסלו שכתוצאה מכך נהרגו 1,700 אנשים ונפצעו עשרות אלפים. מה שחמור עוד יותר הוא שהפסטיבלים האלו מעודדים פוליטיקאים רפופים לעשות פשעים יותר חמורים ואחד מהם הוא שרון. הוא למד מרבין לבגוד ועושה דברים שרבין לא חלם לעשות".

 

לדבריו, "הליכוד הפך למפלגת שמאל קיצוני. שרון לא רק לא למד אלא עושה מהלכים שהפשעים של אוסלו יחווירו ליד הפשעים של שרון".

 

איתמר בן גביר אמר: "במשטרה הציבו בלשים סביב הקבר של רבין, מה הם חושבים שנגיע לקבר ונוציא את רבין ממנו?"

 

אשתו, פעילת הימין הקיצוני, איילה בן גביר, אמרה בעקבות צעדי המשטרה והאבטחה המתגוברת: "הם מטורפים, הם השתגעו, הם קיבלו אישור להתנהג כמו חיות ולפגוע בנו כמה שיותר ולהרוס לנו את המוטיבציה. הם שולחים כמויות של שוטרים, יס"מניקים ומג"בניקים ומרביצים לנו מכות ועוצרים בכמויות מופרזות".

 

לטענתה, "הם מכינים את הקרקע למעצרים מינהליים, זה ברור לנו אבל זה לא מרתיע אותנו. נמשיך להפגין, לעשות כל דבר שביכולתנו לעצור את הדיקטטור שרון מהתוכנית המטורפת שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מרזל. "נמשכים הפסטיבלים"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: גיל יוחנן
איילה ואיתמר בן גביר. "מכינים את הקרקע למעצרים מינהליים"
צילום: גיל יוחנן
יצחק רבין
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים