שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ציור של ילדה בדואית הפך ל"בול השלום" של האו"ם
  ציורה של ביאן פאיז, בדואית בת 11 מהנגב, זכה בתחרות "ציורי-השלום", אותה מארגן מידי שנה ארגון "ליונס" של האו"ם. הציור הונפק על ידי האו"ם כבול וכבר הופץ ברחבי ארה"ב
  השלום אולי עדיין לא כאן, אבל לפחות הכמיהה אליו שווה כבר כסף - 80 סנט, ליתר דיוק. הציור "חלומי לשלום", פרי מכחולה של ביאן פאיז אבו-בלאל, ילדה בדואית בת 11 מבית הספר שגב שלום שבנגב, הוא אחד משישה ציורי-שלום אותם בחר האו"ם להנפיק כבול, אשר הופץ החל מחודש ספטמבר ברחבי ארה"ב.

   

  הגוף האחראי על תחרות הציורים הוא "ליונס", ארגון התנדבותי קהילתי של האו"ם, הפועל במאות קהילות ברחבי העולם.

   

  אילנה גולדמן, יו"ר תחרות "פוסטר השלום" בליונס-ישראל, מספרת כי בארץ מפעיל הארגון 30 מועדונים, ופועלים בו כאלף חברים בעבודות התנדבותיות בקהילה. מועדוני "ליונס" ישראל הצטרפו ליוזמת התחרות בשנת 94' ומתמידים להשתתף בה מאז. במסגרת התחרות, מעודד המועדון ילדים בגילאי 11 עד 13 לקחת חלק בתחרות ולצייר ציורי-שלום, כמליוני ילדים אחרים ברחבי העולם. לדבריה, עד היום השתתפו בתחרות שלושה מיליון ילדים מ-72 מדינות.

   

  "תחרות 'פוסטר השלום' נוסדה בכדי לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם בנושא השלום בעולמנו", אמרה גולדמן ל-ynet. "הנהלות המועדונים ונציבות ארגון 'ליונס' בישראל רואים חשיבות רבה לשילוב תלמידי מערכת החינוך הישראלית מכל המגזרים - יהודים, ערבים, בדואים ודרוזים - בפרויקט חשוב זה בימים כה קשים של כמיהה לשלום באזורנו. בשיתוף פעולה עם משרד החינוך הצלחנו להגיע אל עשרות רבות של בתי ספר ברחבי הארץ ומאות ילדים נוטלים חלק פעיל בתחרות השנה", הוסיפה.

   

  ציורה של ביאן הגיע למקום הראשון מתוך אלפים

   

  ציורה של ביאן פאיז אבו-בלאל נשלח כבר בשנת 2002 לתחרות "פוסטר השלום" אותו מקיים ארגון 'ליונס' העולמי החל משנת 1988. מתוך אלפי ציורים

  שנשלחו לתחרות הארצית, הגיע ציורה של ביאן למקום הראשון וזכה לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית לשנת 2002-2003, שם הגיע למקום השמיני. ביאן זכתה לפרס כספי של 500 דולרים על הישגה. ואולם, השנה ביקש האו"ם להנפיק בולים שנושאם החלום לשלום וזאת לרגל "יום השלום הבינלאומי" שחל ב-7 בספטמבר. לשם כך, גייס האו"ם את התחרות העולמית של ארגון "ליונס", ומתוך אלפי הציורים שנשלחו, בחר ב-6 שנראו לו הראויים ביותר.

   

  ציורה של ביאן הצליח להתברג בין השישה, וזכה להתנוסס על הבול שערכו 80 סנט אמריקנים. יתר הציורים הזוכים צויירו על-ידי ילדים מתאילנד, אינדונזיה, טייוואן, הפיליפינים ופרו.

   

  "אנחנו מאוד גאים בה ובהישגה. כבר חגגנו איתה את זכייתה במקום השמיני בתחרות העולמית ועכשיו נחגוג אתה שוב את זכייתה בבול. כבר הזמנו עבורה במיוחד סט של הבולים הזוכים ובהם הבול שלה ומזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, הבטיח לשלוח לה את הבולים עם חתימתו", אמרה גולדמן.

   

  בחודש נובמבר תתקיים תחרות הפוסטרים הארצית לשנת 2004 וגולדמן מקווה כי גם השנה יגיע אחד הפוסטרים להישג דומה. "ובינתיים, למי שמעוניין בבולים", אומרת גולדמן, "ניתן יהיה למצוא אותם על מכתבים וחבילות רשמיות של האו"ם וכן ניתן יהיה לרכוש אותו בסניפי דואר בארה"ב". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ציור של ילדה בדואית הפך ל"בול השלום" של האו"ם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבול עם ציורה של ביאן פאיז בת ה-11
  צילום: רויטרס
  האו"ם משתף בתחרות ילדים מכל העולם
  צילום: רויטרס
  מומלצים