שתף קטע נבחר

האם נקודת הג'י קיימת בכלל?

אני בת 21, ומגלה את תענוגות המין עם חברי זה שנה. שומעים הרבה על נקודת הג'י, ואנחנו רוצים לדעת האם יש מקום כזה בגוף האישה, או שזה רק מיתוס.

 

ד"ר ליאורה אברמוב, רופאת נשים בכירה במרפאה לטיפול מיני, המרכז הרפואי תל אביב (איכילוב): המחקר על נקודת הג'י עדיין בחיתוליו, אף שעברו שנים רבות מאז דווח על קיומה. הדעות חלוקות בנוגע לקיומה של הנקודה, משמעותה ותרומתה להנאה המינית. נקודת הג'י נקראת על שם ד"ר גרפנברג, שתיאר את הנקודה הארוגנית בקיר הקדמי של הנרתיק. בשנות ה-80 זיהו חוקרים אמריקאים את הנקודה והגדירו אותה. מדובר בגבשושית של רקמה בגודל של פחות מס"מ, שדומה מבחינה אנטומית לרקמת בלוטת הערמונית של הגבר. בזמן הגירוי המיני הגבשושית הולכת ותופחת.

 

הרקמה נמצאת כאמור בקיר הקדמי של הנרתיק, בסוף השליש התחתון, מתחת לשופכה, והיא עשירה בעצבוב. גירוי ממושך וחזק של אזור זה עשוי לגרום לאורגזמה ששונה במהותה ובעוצמתה מהאורגזמה הרגילה (בחדירה). ביחסי מין רגילים

קשה להגיע לגירוי של נקודת הג'י, והפין יכול לגרות אזור זה רק בתנוחות מסוימות, למשל כשהאישה שוכבת על הבטן והחדירה לנרתיק נעשית מאחור. בתנוחה זו עיקר הלחץ של הפין הוא על הקיר הקדמי של הנרתיק, ואז יש סיכוי לגירוי מכוון של הנקודה. קל יותר לגרות אותה בהחדרת אצבע לנרתיק, על ידי לחץ בקיר הקדמי של הנרתיק בתנועות חזקות וקצובות, דמויות תנועת האצבע 'בוא הנה'.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים