שתף קטע נבחר

בריטניה: קונדומים חינם לילדים מגיל 11

בריטניה סוערת: לנוכח שיעור הילודה הגבוה בקרב ילדות החליטו רשויות הבריאות לחלק קונדומים חינם לתלמידים מגיל 11 • פוליטיקאים ומחנכים המתנגדים ליוזמה: זה רק ידרבן ילדים ליחסי מין

סערה בבריטניה: רשויות הבריאות בממלכה החליטו לחלק קונדומים חינם לילדים מגיל 11. המטרה המוצהרת היא לעודד תכנון משפחה נבון, אולם פוליטיקאים, רופאים ומומחים לחינוך מתקוממים נגד היוזמה וטוענים כי מדובר בהפקרות – שרק תדרבן ילדים ובני-נוער לקיים יחסי מין.

 

שיעור ההריונות הגבוה בקרב ילדות ונערות הואשהניעאתרשויות הבריאות בבריטניה להקדים תרופה למכה. בעקבות

ההחלטה החדשה יתחילו בקרוב בתי-הספר בממלכה לחלק לתמידים מגיל 11 כרטיסי זכאות לקונדומים. כל כרטיס יאפשר לילד לגשת לבית-מרקחת או לקליניקה לתכנון המשפחה – ולקבל 10 קונדומים חינם. זה גם יהיה נוח: הכרטיסים הם בגודל של כרטיס אשראי, ולדברי שלטונות הבריאות ניתן יהיה לשמור אותם בקלמר או בכיס.

 

התלמידות יקבלו כרטיס חירום שיאפשר להן להיכנס, בלי תור, לרופא המשפחה בבוקר שאחרי כדי לקבל גלולה להפסקת הריון במקרה שקיימו יחסי מין בלילה הקודם. הכרטיס יאפשר להן להיכנס מיידית לרופא, בלי הצורך המביך להתחיל להסביר לפקידת הקבלה מה עומד מאחורי הדחיפות.

 

ההחלטה המהפכנית כבר גוררת תגובות נזעמות מקרב חוגים שונים, הטוענים כי מדובר בהתרה מוחלטת של מין בקרב קטינים בחסות ממשלתית.

 

חברי פרלמנט, רופאים ומומחים לחינוך שמתנגדים ליוזמה טוענים כי "הגישה החדשה והנועזת רק תדרבן את הילדים

להתחיל לקיים יחסי מין". "רוב ההורים ייכנסו לחרדות איומות בגלל הגישה הזאת", אמר אתמול ניק סיטון, יו"ר ארגון "חינוך אמיתי".

 

בריטניה סובלת מהשיעור הגבוה באירופה של הריונות מתחת לגיל 18 (כ-120 אלף בשנה). ברשויות הבריאות טוענים כי התופעה גוררת בעיות סוציאליות רבות של נערות או ילדות שנשארות אחרי הלידה ללא בן זוג, מתקשות לגדל את התינוק לבד – ונזקקות לעזרה.

 

יצוין כי בשל מדיניות הסעד הנדיבה בבריטניה, נערות רבות ממשפחות מצוקה נכנסות להריון במתכוון כדי ליהנות מדיור חינם ומהטבות כספיות שונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
קונדומים. חינם לילדים בבריטניה
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים