שתף קטע נבחר

עובדים לא חוקיים בבית של יו"ר ועדת הכספים

בבתיהם של ח"כ הירשזון ובנו הועסקו בני-זוג מהפיליפינים. האשה הובאה כאחות סיעודית לרעייתו, אך אשרת העבודה שלה פגה לפני שנים. אנשי משטרת ההגירה שגילו זאת במקרה לא זיהו תחילה את חבר הכנסת. כעת הם מבקשים שחסינותו תוסר

"זה לא חוקי, וזה לא משתלם" - זוהי סיסמת הקמפיין של משטרת ההגירה נגד העסקת עובדים זרים שלא כחוק. השוטרים כבר רגילים למצוא בבתיהם של ישראלים עובדים לא חוקיים שכאלה, עבירה שגוררת בצדה עונש של שנתיים מאסר או קנס של עד עשרת-אלפים שקלים. אלא שהיום (ב') הם הופתעו לגלות: המעביד היה לא אחר מאשר יו"ר ועדת הכספים.

 

בבתיהם של ח"כ אברהם הירשזון מהליכוד ובנו, מתברר, הועסקו בני-זוג מהפיליפינים - האשה עבדה בביתו של חבר-הכנסת ואילו בעלה בביתו של הבן. את האשה גילו אנשי משטרת ההגירה בפעילות שערכו ברחוב דרזנר בצפון תל-אביב, בשעה שטיילה עם כלב. הם ביקשו ממנה להציג את מסמכיה, אך היא סיפרה כי הם נמצאים בבית בו היא מתגוררת.

 

העובדת הובילה את השוטרים לביתו של ח"כ הירשזון, שם הציגה להם דרכון. בעל הבית עצמו היה באותה שעה במקום. כאשר ביקשו ממנו את פרטיו, הוא הגיש להם את תעודת הזהות שלו. הפנים אולי נראו מוכרות, אולם השוטרים לא זיהו את הח"כ. הם הגישו לו זימון לחקירה, ובינתיים עיכבו את הפיליפינית במתקן של משטרת ההגירה.

 

בחקירתה סיפרה העובדת כי לפני 14 שנים הגיעה לישראל כאחות סיעודית והחלה לטפל ברעייתו של הירשזון. בשנת 95' נפטרה האשה, והוא השיג אישור להחזיק בעובדת למשך ארבע שנים נוספות, עד שנת 99', כדי שתטפל בבני ביתו.

 

לאחר שנתיים בארץ, כשראתה כי טוב, הביאה העובדת גם את בעלה ארצה. הוא עבד במשך חמש שנים כמטפל סיעודי אצל קשיש, עד שמעסיקו נפטר - ואז העביר אותו הירשזון לידי בנו. בינתיים שנת 99' הגיעה, האשרה של העובדת פגה, אך זה לא הפריע לח"כ ובנו להמשיך ולהעסיק את בני-הזוג.

 

כאשר ביקשו השוטרים להוציא לשניים מסמכי גירוש, התברר כי נולדו להם שני ילדים, כיום בני 3 ו-9. במשטרה ההגירה בודקים כיצד ניתן יהיה להמשיך בהליכים נגדם.

 

ומה עלה בגורל המעסיק? ח"כ הירשזון הגיע למתקן של משטרת ההגירה כפי שנדרש, ורק שם זיהה אותו המפקד. כאשר נשאל מדוע לא הזדהה בתור חבר כנסת, אמר כי הוא מעדיף להזדהות בתור אדם פרטי. במשטרת ההגירה פנו לכל הגורמים הנוגעים בדבר בבקשה להסיר את חסינותו, כדי שניתן יהיה לחקור ולקנוס אותו כאחד האדם.

 

את תגובתו של ח"כ הירשזון לא ניתן היה להשיג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
לא זיהו אותו. הירשזון
צילום: דן בלילטי
מומלצים