שתף קטע נבחר

הוועדה המקומית אישרה מסלול מרוצי סוסים בקיבוץ אורים

מסלול מרוצי הסוסים - ההיפודרום - ישתרע על שטח של 500 דונם ויכיל 5,000 מקומות ישיבה. עלות הפרויקט נאמדת בכ-15 מיליון דולר. השלב הבא: אישור הוועדה המחוזית

הקמת ההיפודרום - מסלול מרוצי הסוסים - בקיבוץ אורים בדרום התקדמה בשלב נוסף, לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה את התוכנית להקמת ההיפודרום והעבירה אותה לדיון ואישור הועדה המחוזית.

 

בהקמת ההיפודרום שותפים קיבוץ אורים וקבוצת יזמים ישראלים וצרפתים, בעלי ניסיון רב בהקמה ותפעול של מסלולי מרוצי סוסים בצרפת. התוכנית הוכנה על ידי האדריכל אבנר דרורי.

 

המועצה האזורית אשכול וקיבוץ אורים יזמו את הקמת ההיפודרום על מנת לעודד את הפיתוח התיירותי באזור. הכנת התוכנית והגשתה לאישור זורזו בעקבות החלטת הקבינט הכלכלי – חברתי לפני כחודשיים לאשר הקמת שני היפודרומים בישראל: בגלבוע ובנגב.

 

על פי התוכנית ישתרע הפרויקט על שטח של 500 דונם ועלות הקמתו נאמדת ב-10-15 מיליון דולר. המרוצים במקום יערכו שלוש עד ארבע פעמים בשבוע ויוכלו להשתתף בהם 5000 צופים בשלב הראשון של הפרויקט. חלק מסוסי המרוץ ישוכנו באופן קבוע באורוות בקיבוץ אורים וחלק יגיעו למרוץ מאורוות חיצוניות. בצמוד למסלול מרוצי הסוסים תוקם עמדת טיפול וטרינרית, חניה רחבה לרכבי הסוסים ולרכבי הצופים ופארק משחקים לילדים.

 

קיבוץ אורים נבחר להקמת ההיפודרום בשל מיקומו המתאים וכן בשל הניסיון הרב שצברו חברי הקיבוץ בהפעלת האורווה בקיבוץ. באורווה של אורים יש כעשרים סוסים. היא עוסקת בגידול הסוסים המשובחים בארץ למרוצים וכמו כן מעניקה שרותי אימון ואילוף סוסים ומקיימת ביה"ס לרכיבה ספורטיבית ורכיבה טיפולית בשיתוף קופת חולים כללית.

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מרוצי סוסים- בקרוב גם כאן (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים