שתף קטע נבחר

בגוש קטיף שרפו תמונות של ערפאת

בנווה דקלים שרו שירים, רקדו ושתו יין. בכיכר פאריז בירושלים הכהניסטים עשו מנגל - ופוזרו בכוח

בחלקים מסוימים של השטחים חגגו דווקא את מות יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. תושבי גוש קטיף ערכו היום (ה') מסיבה ברחבת בית הכנסת בנווה דקלים.

 

התושבים רקדו במעגלים לצלילי מוזיקה שניגן קלידן, שרו שירים, שרפו תמונות של ערפאת ושתו יין. אחד החוגגים תושב ההתנחלות, רוני בקשי, אמר: "ביהדות יש מסורת להודות לקדוש ברוך הוא על דברים טובים. מותו של ערפאת הוא דבר טוב לעם ישראל ולכן אנו חוגגים".

 

תושב אחר בגוש שהשתתף בחגיגה אמר כי מותו של ערפאת הוא שמחה גדולה לעם ישראל. "האיש אחראי למותם של מאות ישראלים ואלפים נפצעו ועדיין סובלים מפציעות בגללו, חיים יום יום את הכאב וטוב שהוא כבר לא בעולם הזה. רק חבל שהוא מת בשיבה טובה בגיל 75 ולא מוקדם יותר". במהלך החגיגות זרקו המבוגרים סוכריות והילדים עטו עליהן.

 

גם בכיכר פאריז בירושלים התאספו אחר הצהרים עשרות פעילי ימין קיצוני לחגוג את מותו של ערפאת, בהם ברוך מרזל, עו"ד ברוך בן יוסף ואיתמר בן גביר. המשטרה הגיעה למקום ומנעה מהם את החגיגות.

 

הפעילים החלו לרקוד ולשיר כשהם מלווים בגיטרה ואף הדליקו מנגל. כוחות רבים של משטרה ויס"מ שהגיעו למקום כיבו את האש, החרימו את המנגל ועיכבו לחקירה ארבעה מהפעילים, ביניהם בן גביר ועו"ד בן יוסף. המשטרה הודיעה כי מדובר בהפגנה שאינה חוקית ופיזרה בכוח את המפגינים.

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר: "במשך 2,000 שנה אנו חוגגים בכל שנה בפורים את תלייתם של המן ועשרת בניו ושל אנטיוכוס בחנוכה, והיום ממשלת הגמדים של שרון מאפשרת לממשיכו של היטלר, צורר היהודים, ערפאת להיכנס לארץ, לקיים טקסי הזדהות ואבל ולנו מפריעים לחגוג את מותו".

 

מרזל הוסיף: "בארצות הברית כשסדאם חוסיין נתפס חגגו וכשבין לאדן יחוסל יחגגו ברחובות. רק אצלנו, עם גלותי, אנחנו משתפנים ולא אומרים את האמת, שכל עם ישראל שמח שהצורר הזה מת ומתפללים שכל השאר יילכו אחריו".

 

על פעילות המשטרה במקום אמר מרזל: "זאת שערורייה שהמשטרה מונעת בכוח אירוע לגיטימי וחוקי ועוצרת אנשים מסיבות פוליטיות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פעילי ימין מחלקים סוכריות
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
האבל ברמאללה על מות ערפאת
צילום: רויטרס
מומלצים