שתף קטע נבחר

ילד נפל לבור בעומק 12 מטר וחולץ בלא פגע

מי היה מאמין? ילד בן שבע שהלך עם אמו בפרדס חנה נפל לבור ביוב בעומק של כ-12 מטרים וחולץ משם בשלום, מבלי שנפגע כלל. הכבאים הרגיעו את הילד, שילשלו לו רתמה, והוא הצליח לקשור את עצמו והועלה בבטחה

נס בפרדס חנה: ילד בן שבע נפל אחר הצהריים (שבת) לבור בעומק של יותר מ-12 מטרים בפרדס חנה וחולץ בלא פגע.

 

הילד בן השבע הסתובב עם אמו סמוך לשכונת התות בפרדס חנה על מנת לאסוף קרשים. השניים הגיעו לשטח פתוח. לפתע, נפל הילד לבור ביוב בעומק של כ-12 מטרים. האם לא הבינה איך פתאום נעלם בנה מעיניה. היא איתרה את הבור שאליו נפל בנה כשהוא בהכרה. האם הזעיקה מיד את כוחות ההצלה. למקום הוזעקו צוותי כיבוי אש מתחנת חדרה ואמבולנס של מד"א.

 

דודו ואנונו משירותי הכיבוי בחדרה סיפר ל-ynet: "למקום הגיעו צוות כיבוי אש וצוות הצלה. קצין המשמרת שמוליק מרדכי החל לשוחח עם הילד ולהרגיע אותו. הילד היה מבוהל. כדי שלא יפחד בבור החשוך, הורידו לו הכבאים פנס שיוכל להאיר את המקום שאליו נפל. הבור היה צר מאוד בקוטר של חצי מטר בלבד. הכבאים הסבירו לילד שהם הולכים להוריד לו רתמה, והסבירו לו איך לקשור את עצמו. הילד שגילה אומץ רב הבין את הדברים. במקביל עמד כבאי בהיכון על מנת לרדת לתוך הבור על מנת לסייע לילד".

 

הילד שנרגע מהשיחות עם הכבאים, הבין את מה שנדרש ממנו, הצליח לרתום את עצמו לרתמה ואז הועלה באמצעות הכננת למעלה - הישר לידי הכבאים.

 

האזרחים שהתקבצו במקום נשמו לרווחה שראו שהילד חולץ. צוות מד"א בדק את הילד עם חילוצו. הפראמדיק אייל גוטמן מספר: "התחלנו לבדוק את הילד ואז גילינו שהיה לו מזל גדול, והוא לא סובל מחבלות ולא משאיפת אדים רעילים, שנמצאים בדרך כלל בבורות ביוב".  

 

על מנת להסיר חשש, פונה הילד לבית חולים הלל יפה בחדרה, שם עבר בדיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חילוץ מבור (ארכיון)
צילום: פורום שרותי כיבוי אש והצלה איילון
מומלצים