שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  בלעדי: פיטורים המוניים בטאואר
  החברה, הסובלת מקשיי נזילות ושקועה בהפסדים נמשכים, מפטרת כ-170 עובדים, שהם כ-12% מכוח האדם שלה; התמ"ת: טאואר לא צריכה להחזיר מענקים

  יצרנית השבבים טאואר סמיקונדקטור ממגדל העמק החלה הבוקר (ב') בפיטורי 12% מכוח האדם שלה. במסגרת זו מפוטרים כ-170 עובדים, רובם ממחלקות הייצור והתמך של החברה. כך נודע ל-ynet. מרבית הפיטורים ההמוניים מתבצעים הבוקר.

   

  בטאואר סירבו להגיב לידיעה. מנכ"ל טאואר, כרמל ורניה, אמר ל-ynet לפני כחודש שלחברה אין כוונה לפטר עובדים.

   

  הבוקר, לעומת זאת, אומר ורניה ל-ynet: "טאואר מבצעת תוכנית התייעלות, הכוללת לא רק פיטורי עובדים אלא קיצוץ במרבית הוצאות החברה. אנחנו מצמצמים את כל פעילויותינו, למעט אלה הנוגעות ישירות ללקוח. אני מעריך שההתייעלות תחסוך לטאואר בשנת 2005 כ-20 מיליון דולר נטו".

   

  הפיטורים וקיצוצי הפעילויות מתבצעים על רקע מצבה הכספי הקשה של החברה. 

   

  החברה דיווחה על הפסד של כמעט 40 מיליון דולר ברבעון השלישי, ומתחילת השנה הסתכם ההפסד ב-114 מיליון דולר. החברה הזהירה כי מכירות הרבעון הרביעי של 2004 והרבעון הראשון של 2005 צפויים לרדת, בעקבות ירידה בביקוש וירידה במחירים. ברבעון הרביעי צפוים מכירות החברה להסתכם ב-30-33 מיליון דולר.

   

  מניית החברה הנסחרת בנאסד"ק התרסקה משיאה בתחילת השנה ב-83%.

   

  טאואר, שמרכזה במגדל העמק, מייצרת, בודקת ואורזת של מעגלים משולבים על גבי פרוסות סיליקון. החברה לטאואר החזקה בחברת סייפן (% 11.8) העוסקת

  בתכנון ופיתוח טכנולוגיות זיכרון מתקדמות. בעלת השליטה בחברה היא החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר, המחזיקה כ-21.7% ממניותיה. החברה נסחרת במקביל בבורסה לניירות ערך בניו-יורק ובתל-אביב. החברה נסחרת בתל-אביב לפי שווי שוק של כ-257.7 מיליון דולר. 

   

  התמ"ת: המענקים לטאואר לא יבוטלו

   

  ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "נכון להיום, טאואר אינה נדרשת להחזיר את המענקים שקיבלה ממרכז ההשקעות".

   

  מרכז ההשקעות אישר לטאואר בשנת 2000 להקים מפעל לייצור מוליכים למחצה, בהיקף השקעה של כ-1.25 מיליארד דולר, בסיוע כספי ממשרד התמ"ת. נכון להיום, ביצעה טאואר כ- 65% מההשקעה המאושרת, ולשם כך קיבלה ממרכז ההשקעות מענקים ממשלתיים בהיקף של כ- 648 מליון שקל. על פי החוק לעידוד השקעות הון, החברה נדרשת להחזיר את מענקים, אם אינה עומדת בתנאי האישור שניתן לה, כולל התחייבות על היקף ההעסקת עובדים.

   

  "שוק המוליכים למחצה עובר בשנים האחרונות תהפוכות דרמטיות, המקשות לעיתים על חברות בענף לעמוד בתחזיותיהם ולתכנן לעתיד", מסבירים במשרד התמ"ת, "מרכז ההשקעות בוחן כל מקרה לגופו. ואולם, נכון להיום , על פי כל המידע שבידנו, טאואר עומדת בתוכניתה ומתאימה את קצב השקעותיה לשינויים בענף".

   

   

  המידע הראשוני הגיע באי-מייל האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בלעדי: פיטורים המוניים בטאואר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל הדרי
  מנכ"ל טאואר, כרמל ורניה: למרות הכל, פיטורים המוניים
  צילום: ישראל הדרי
  מומלצים