שתף קטע נבחר

הרב של צפת נחקר בחשד שהסית נגד ערבים

הרב שמואל אליהו אמר בעבר שהערבים מפתים נערות יהודיות ומטמאים את צפת, שהם מסכנים את תושבי העיר לא רק מבחינה ביטחונית, אלא גם מבחינה תרבותית, ואף קרא לסלקם מהמכללה בעיר. היום הוא נחקר במשטרה וטען: לא הסתתי

הרב הראשי של צפת, שמואל אליהו, נחקר היום (א') בתחנת המשטרה בעיר בחשד להסתה נגד תושבים ערבים המתגוררים באזור. בדברים, שנאמרו לפני מספר חודשים, אמר הרב כי הערבים מטמאים את קדושתה של צפת בכך שהם מתרועעים עם בנות העיר. בחקירתו הכחיש הרב את המיוחס לו.

 

אין זו הפעם הראשונה ששמו של הרב אליהו נקשר לאמירות גזעניות. לפני כשנתיים וחצי, זמן קצר לאחר הפיגוע במירון, אמר הרב שהערבים הם נטע זר בצפת, וקרא למכללה הנמצאת בעיר להפסיק את לימודיהם.

 

הרב נימק את דרישתו בהתנהגותה של יאסרה בכרי, סטודנטית ערביה במכללת צפת, שלא הזהירה את המשטרה מפני הפיגוע, למרות שהמחבל המתאבד באוטובוס אמר לה לרדת ממנו מבעוד מועד. הוא טען אז כי הערבים מסכנים את תושבי העיר לא רק מבחינה ביטחונית, אלא גם מבחינה תרבותית.

 

בתגובה להחלטת הפרקליטות לפתוח נגדו בחקירה אמר אליהו כי "לצערי, ברור לחלוטין שרוב האוכלוסייה הערבית בגליל מזדהה עם הגרועים שבאויבנו. הערבים עושים חגיגות כשיש פיגוע, עוזרים למפגעים ולמתאבדים, ועושים עצרות תמיכה וכן תומכים בהם כלכלית".

  

לפני כארבעה חודשים הופצו בצפת כרוזים בהם נכתב על נערות יהודיות שנשבו, כביכול, על-ידי ערבים מהכפר אכברה הסמוך, ושם, לטענת כותבי הכרוז, הן עוברות מסכת התעללויות.

 

בסמוך להפצת הכרוזים התראיין הרב במקומון "כל העמק והגליל" מרשת ידיעות תקשורת וטען כי הערבים מפתים נערות יהודיות, כחלק ממלחמתם הכוללת ביהודים. אז וגם היום הכחיש הרב את החשדות המיוחסים לו, הן לגבי האמירות והן בעניין החשד כי הוא עומד מאחורי הפצת הכרוזים.

 

הרב נחקר בעקבות תלונה שהוגשה בידי תושבי הכפר אכברה, ועדותו תועבר למטה הארצי של המשטרה להמשך טיפול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
"הערבים מטמאים את צפת". הרב אליהו
צילום: שאול גולן
מומלצים