שתף קטע נבחר

תקנה חדשה: אסור לדבר בטלפון נייד בתחנת דלק

אושרו תקנות לאיסור עישון ושימוש בטלפון נייד או מכשיר קשר בזמן שהייה בתחנת תדלוק. קנס של 12 אלף שקל יוטל על נהג שלא ימלא אחר התקנות

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום תקנות חדשות הקובעות כי אסור יהיה לעשן ולדבר בטלפון סלולרי בעת תידלוק רכב בתחנת דלק. התקנות החדשות ייכנסו לתוקפן בעוד חצי שנה.

 

ועדת הכלכלה בראשות ח"כ שלום שמחון (עבודה) אישרה היום (ג') את תקנות משרד התמ"ת המסדירות תדלוק ואחסנת דלקים בתחנות ובמתקני תדלוק.

 

בין התקנות שאושרו: איסור על השארת מנוע דולק בעת התידלוק, איסור העישון בתחנות דלק, ואיסור השימוש בטלפון נייד או במכשיר קשר בזמן

 

נהג שלא ימלא אחר התקנות יידרש לשלם קנס בגובה של 12 אלף שקל. התקנות ייכנסו לתוקף חצי שנה מיום הפרסום. בעלי התחנות יחוייבו להציב שילוט ברור ברחבי התחנה המציין את האיסורים המפורטים.

 

לבקשת נציגי חברות הדלק, הורה שמחון לנציגי הממשלה להעביר התייחסות לעניין מתן פטור מאגרת רישוי עסקים על הצבת השלטים בתחנות בהתאם לדרישת הוועדה, והודיע כי עד שתמצא חוות הדעת לא יכנסו התקנות לתוקף.

 

מנהלת ההסברה באגודה למלחמה בסרטן, נאוה עינבר, אמרה בתגובה כי "זוהי החלטה משמחת ביותר, אשר במקביל להיבט של בטיחות בתחום התחבורה, עשויה למנוע נזק בריאותי לנהג המעשן וליושבי הרכב שאינם מעשנים וסובלים מעישון פסיבי כפוי. החלטת ועדת הכלכלה עוסקת אמנם רק בעישון בעת התדלוק, אולם היא מצטרפת לשורה ארוכה של חוקים ותקנות המגבילים את העישון ולמכלול שלם של צעדים שיצמצמו את מגפת העישון".

 

בהכנת הידיעה השתתף עופר מאיר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
אסור לדבר בטלפון נייד. צילום: דוד הכהן
צילום: דוד הכהן
מומלצים