שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השייטת חוזרת לפעילות מבצעית: "אין כשל מוסרי"
  ממצאי הביניים של תחקיר התקרית, במהלכה, לפי העדויות, נורה למוות מבוקש פצוע: "ליקויים מקצועיים" בפעילות השייטת, אולם "לא היה כשל ערכי או מוסרי". חיילי הקומנדו הימי יעברו רענון נהלים ויחזרו לפעילות מלאה. כל חיילי פיקוד מרכז יעברו רענון של הוראות הפתיחה באש

  פרשת השייטת: חיילי הקומנדו הימי יחזרו לפעילות מבצעית מלאה, לאחר "רענון נהלים" ביחידה. 

   

  בתחילת השבוע הישעה מפקד חיל הים את הפעילות המבצעית בשייטת, בעקבות הדיווחים ולפיהם במהלך מבצע שנערך ליד ג'נין, ירו החיילים למוות במבוקש פצוע שלא סיכן את חייהם.

   

  הפרשה פורסמה לראשונה ב-ynet, ועוררה תגובות קשות בצה"ל ובמערכת הפוליטית. שלשום התייחס ראש הממשלה לשורת התקריות המביכות, ואמר: "החיילים שלנו הם אולי המוסריים ביותר בכל צבאות עולם".  

    

  בראש הצוות החוקר את הפרשה הועמד תת-אלוף יאיר גולן, מפקד עוצבת הגליל. אתמול (יום ה') הוצגו ממצאי הביניים של התחקיר בפני אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי, ומהם עולה כי לא היה כשל ערכי או מוסרי בפעילות הצוות - אך נמצאו "ליקויים מקצועיים".

    

  לאחר הצגת הממצאים הורו אלוף פיקוד המרכז ומפקד חיל-הים, בהתייעצות עם הרמטכ"ל, לבצע רענון של נהלים מבצעיים בקרב לוחמי השייטת - ומייד לאחר מכן תוחזר הפעילות המבצעית לסדרה. 

   

  הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד ומפקד חיל-הים הביעו את אמונם המלא בצוות השייטת, מפקדיה ולוחמיה, ושיבחו את פעילותם המבצעית בלחימה בטרור. 

   

  עבודת התחקיר בראשותו של תת-אלוף גולן נמשכת, ועם סיומה יוגשו מסקנותיה הסופיות לאלוף פיקוד המרכז, למפקד חיל-הים ולרמטכ"ל. בנוסף, הנחה אלוף פיקוד המרכז לרענן מספר נהלים מבצעיים בקרב יחידות הפועלות ביהודה ושומרון. הכוונה בעיקר לנהלי "אזהרה מוקדמת" והוראות פתיחה באש.

   

  את אכיפת הנהלים יוודא יורשו של קפלינסקי בתפקיד - האלוף יאיר נווה, שייכנס בתוך מספר חודשים לנעליו.  


  פורסם לראשונה 09/12/2004 22:35

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  התקרית בג'נין
  צילום: ערוץ 10
  בדק בית בשייטת
  צילום: טל נוה, דובר צה"ל
  מפקד חיל הים, האלוף בעש"ט
  צילום: טל נוה, דובר צה"ל
  מומלצים