שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרס שחקנית העשור של "הבימה" הוענק לליא קניג

  בטקס חגיגי שנערך באולם רובינא הוענקו 11 פרסים ליוצרים, שחקנים ועובדים בתיאטרון הלאומי. שווי הפרסים הכולל: 115 אלף שקל

  11 פרסים הוענקו ביום שישי בטקס חלוקת פרסי תיאטרון" הבימה". הפרסים, בסכום של 115 אלף שקל, הוענקו ליוצרים, שחקנים ועובדים בתיאטרון. את האירוע הנחו במשותף גלית גיאת וגיא זוארץ ובמסגרת החלק האמנותי בוצעו בבכורה שני שירים מתוך המחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", שיעלה בעוד כחודש.

   

  פרס שחקנית העשור, שהוענק השנה לראשונה, ניתן לליא קניג. הפרס, בסכום 10,000 שקל, הוענק באדיבות התעשיין ברונו לנדסברג. "את הפרס הזה אני חולקת עם יענקלה אגמון שהיה זה שתמך וליווה אותי בעשור האחרון", אמרה קניג עם קבלת הפרס, "לאחר שצבי, בן זוגי, נפטר, יענקלה לקח על עצמו את המשימה הקשה לא לתת לי לשבת בבית וכעת, גם בערבים שאני פנויה, שואלים אותי בתיאטרון בזהירות אם יענקלה יודע שאני לא עובדת. זה עושה לי טוב ומחמם את הלב. הפידבק והחיבה שאני מקבלת מכל משפחת 'הבימה' ומהקהל נותנים לי כוח להמשיך ואני מאחלת לכל השחקנים הצעירים שיושבים פה שבימים לבוא יזכו לאותה החיבה".

   

  פרס השחקן המצטיין ע"ש הדסה ורפאל קלצ'קין הוענק ליוסי בנאי על תפקידו כדוד המלך בהצגה "כתר בראש" מאת יעקב שבתאי. את הפרס, בסכום 7,500 שקל העניק לבנאי במאי ההצגה ומנהלו האמנותי של התיאטרון, אילן רונן שאמר: "זו זכות גדולה בשבילי לעבוד עם אחד השחקנים הגדולים ביותר בתיאטרון הישראלי ולפתוח את כהונתי כמנהל האמנותי של התיאטרון בחוויה יצירתית יוצאת דופן שכזו".

   

  עם קבלת הפרס אמר בנאי: "אני מלא תודות להנהלת התיאטרון שמצאה אותי מתאים לתפקיד וכמובן לכל השחקנים. אני מודה למשפחה שלי מקרב לב ויודע שלא קל לחיות עם שחקן. פעם שאלו את אמא שלי אם כל הבנים שלה שחקנים והיא ענתה שיש לה גם כמה נורמלים. היא ידעה מה שהיא אומרת".

   

  קרן אורה גולדנברג העניקה השנה שני פרסים לשחקנים מצטיינים בסכום של 7,500 שקל כל אחד. הפרסים הוענקו לגילה אלמגור על תפקיד באדלה בהצגה "ארטון" של המחזאי אהרון עזרא ולישי גולן על תפקיד זיסל בהצגה "הנאהבים והנעימים" שכתב מוטי לרנר. את הפרס העניק לזוכים יו"ר ועדת השיפוט, מבקר התיאטרון שי בר-יעקב.

   

  אלמגור הודתה ואמרה: "לפני 49 שנים עליתי על הבמה הזו לראשונה בחיל וברעדה וכך גם היום אני עומדת עליה בחיל וברעדה מכיוון שאין שום דבר שהוא מובן מאליו בחיים האלה בכלל ובמקצוע הזה בפרט. זהו רגע של חסד כשפרס שכזה נופל לידיים בשלות ועייפות באמצע החיים, הוא נותן הרבה כוח. המחזה שכתב אהרון עזרא הוא יצירה נדירה במחזאות הישראלית וזו זכות גדולה לקחת בו חלק. אני מודה שזה היה אחד המסעות הקשים שהיו לי בדרך לדמות. הרמתי ידיים לא פעם ולא ידעתי במה להיאחז. אני מודה לרוני ניניו, הבמאי, שהיתה לו סבלנות לשאת אותי גם כשלי לא היתה סבלנות לשאת את עצמי ולאהרון עזרא אני אסירת תודה שהמילים שלך יוצאות מהפה שלי, מהבטן ומהקרביים שלי ותודה ליענקלה שלא נתן לי לברוח מארטון ומבאדלה".

   

  השנה, לראשונה, הוענקו פרסים ע"ש נסים אלוני למחזה המקורי. הפרסים בסכום 15,000 שקל כל אחד, הוענקו על ידי משפחת אלוני וקרן רבינוביץ לאהרון עזרא, מחבר "ארטון" ולשלומי מושקוביץ, מחבר "שבוע".

   

  עזרא הודה על הבחירה ואמר: "אני מקבל את הפרס ברגשות ענווה וצניעות. התרגשותי גדולה עשרת מונים כיוון שפרס זה נושא את שמו של גדול המחזאים הישראלים. יענקלה אגמון נתן לי את הגושפנקה על כתיבת ארטון ולהמשך כתיבתי ואת זה לא אשכח לעולם. רוני ניניו, היה הראשון שהאמין במחזה ותרומתו מכרעת. 'ארטון' שייך גם לשחקנים שביצירות הבלתי נדלית שלהם הובילו לעיצובו הסופי של המחזה".

   

  מושקוביץ הודה ואמר: "אני צר מלהכיל את הפרס ומקווה שאצליח להרחיב את הנפח שלי למידתו. המחזה שלי והמחזה של אהרון עזרא נכתבו במידה שווה של כנות כוונה ואמונה ובמידה רבה מדובר במחזות אחים. אחרי ההתרגשות הגדולה, אני משיל את גלימת הפרס ובוחר להמשיך להיות הלך תם שמחפש לו דרך".

   

  פרס שמוליק סגל לשחקן המשנה הטוב הוענק לדבהלה רייזר על תפקיד אלכסנדר טורנו בהצגה "בגדי המלך" מאת נסים אלוני ובבימויו של מיכאל גורביץ'. כן הוענקו פרס קלצ'קין לעובדת המצטיינת שניתן למנהלת מחלקת הפיאות של התיאטרון אסנת שגיא; פרס שמעון פינקל למעצבת התפאורה לילי בן נחשון על "חתול רחוב", פרס העובדת המצטיינת לג'יטה מילר ממחלקת רקויזיטים ופרס מטעם שרגא בר ליוזמה אישית שהוענק לצוות השחקניות והיוצרות של ההצגה "8 נשים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים זיו
  יוסי בנאי. חתן פרס קלצ'קין
  צילום: חיים זיו
  לאתר ההטבות
  מומלצים