שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גיניקולוג מהדרום חשוד שאנס מטופלת
  אשה התלוננה שגיניקולוג שאליו פנתה לשם ביצוע הפלה החדיר אצבעות לגופה מבלי שלבש כפפות. הוא נעצר בחשד לאונס ומעשים מגונים. בנוסף הוא חשוד בביצוע ניסיון לא חוקי להפסקת הריון. מעצרו הוארך בשלושה ימים. עורך דינו תהה: "זה טיפול שגרתי. אתם חושבים שהוא נהנה מזה?"

  רופא גיניקולוג, תושב הדרום, חשוד באונס בביצוע מעשים מגונים ובניסיון להפסקת הריון לא חוקי. זאת לאחר שאשה שפנתה אליו לשם ביצוע הפלה טענה כי ביצע בה מעשים מגונים. מעצרו של הרופא הוארך בשלושה ימים.


  תחילת הפרשה לפני כחודש. המשטרה טענה בבית המשפט כי האשה פנתה לרופא וביקשה ממנו שיבצע בה הפלה באופן פרטי. היא הסבירה כי היא לא רוצה לפנות לוועדה להפסקת הריון, מכיוון שאינה רוצה שזהותה תיחשף.


  הגיניקולוג הסכים לבצע את ההפלה, על אף שלא התקבל אישור מהוועדה להפסקת הריונות, והאשה הגיעה לביתו לטיפול בן יומיים. לדברי המשטרה, ניצל הרופא את הטיפולים על מנת להחדיר אצבעות לנרתיקה של האישה ללא כפפות, וביצע בה מעשים מגונים במהלך ימי הטיפול.


  בסופו של דבר, ניסיון ההפלה לא עלה יפה, והאשה נאלצה להגיע לוועדה, על מנת שתופנה לטיפול להפסקת הריון.


  נציג המשטרה, רוני אשכנזי, הציג בפני בית המשפט דו"ח סודי, ואמר בדיון: "לאורך כל הדרך האמינה המתלוננת שמה שהרופא עושה זה קטע רפואי". עוד סיפר כי המשטרה קיבלה חוות דעת מגיניקולוג אחר לגבי הטיפול להפסקת הריון שביצע החשוד, ומחוות הדעת עולה כי לא מדובר בנוהל המקובל במקרים אלה.


  "אתם חושבים שהוא נהנה מזה"?


  סניגורו של החשוד, עורך הדין רוני קרדונר ממשרדו של עו"ד ליאור אפשטיין, טען בבית המשפט כי בין הרופא למטופלת הייתה מחלוקת כספית על ביצוע ההפלה, וככל הנראה זהו שורש המחלוקת. עוד אמר כי הגיניקולוג מבצע בשיגרה אלפי בדיקות הכוללות פעולות שהמשטרה מגדירה כאונס. "אתם חושבים שהוא נהנה מזה"? תהה.


  "יכול להיות שהוא שגה בטיפול הרפואי שנתן, אולי גם במיקום שלו", הוסיף קרדונר, "אך לשים אותו במעצר כי הוא מסוכן"? הרופא עצמו אמר לבית המשפט כי הוא מצטער על מה שעשה. לדבריו, "עשיתי אולי טעות רפואית, כי זה לא מתאים לחוקים של הארץ, אך לא נכון שקיבלתי כסף ולא נכון שאנסתי". 


  השופט שמעון שטיין קבע כי בחומר החקירה ישנן ראיות הקושרות את החשוד לחשדות המיוחסים לו. "מעשה האינוס נעשה על ידו לא נעשה תוך הפעלת כוח אלא בעורמה… הרופא ביצע החדרת אצבעות ללא כפפות לאיבר מינה של המתלוננת, בביתו בחדר השינה שלו. עוד עולה כי ביצוע המעשים המגונים כלפי אותה מתלוננת כן לוו בהפעלת כוח, אם כי ללא אלימות".


  עו"ד אפשטיין מסר בתגובה כי "לא עורכי הדין, לא השוטרים וגם לא איש במערכת המשפט מבין מה ההבדל בין טיפול רפואי לטיפול לא רפואי. ועד שהשאלה הזו תובהר, חייו של הרופא יהרסו. עצם העלאת החשדות נגדו, תרסק את האפשרות לשקם את חייו". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים