שתף קטע נבחר

ראש אכ"א: עונדי הטלאי הכתום - מכחישי שואה

"בשבילי זה טירוף, אני לא מכיר מלה אחרת - למרות שניסו לעדן את זה", אמר האלוף אלעזר שטרן, שהזדעזע ממחאת הטלאי הכתום. בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" הוסיף ראש אכ"א: "זה יקשה עלי למנוע מחיילים שמחה לאידם של מי שמשווה אותם לגרמנים ימח שמם וזכרם"

"המתנחלים ששמים טלאי כתום הם מכחישי שואה. זה טירוף. יקשה עלי למנוע שמחה לאידם אצל החיילים". כך אמר ראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 שישודר מחר.

 

"זה לא העם שלנו. המתנחלים ששמים טלאי צהוב שייכים למכחישי השואה", אמר האלוף שטרן לשלי יחימוביץ'. "הם מכחישי שואה משום שאם מה שעשו בשואה דומה

למה שאנחנו עושים להם, כנראה שהשואה לא הייתה דבר נורא כל כך, משהו ייחודי בהיסטוריה... הם משחקים לידיהם של אלה שאומרים שהשואה הייתה תופעה לגיטימית בהיסטוריה".

 

"בשבילי זה טירוף, אני לא מכיר מלה אחרת למרות שניסו לעדן את זה. דיברתי עם הורי על זה. אמא שלי באה לאושוויץ עם שתי האחיות התאומות שלה, אחת מהן על הידים שלה, והשניה על הידיים של אמא שלה. מנגלה עמד שם, סחב מאמא שלי את התאומה, וניסה לסחוב גם מסבתא שלי את התאומה השניה. כשהוא לא הצליח, הוא סחב את שלושתן לצד מסוים ויותר אמא שלי לא ראתה אותן", סיפר האלוף שטרן.

 

"זה יקשה עלי למנוע שמחה לאידם של המתנחלים"

 

"אבא שלי באחת מצעדות המוות אכל נבלה של סוס לאורך כל הדרך. כשאני דיברתי איתם על הטלאי הכתום, הם השתמשו במילה טירוף. אז כדי שלא יגידו שקצין בצה"ל מכנה תנועה אזרחית כך, אני אגיד שזה ציטוט מההורים שלי".

 

ראש אכ"כ הוסיף: "אני מנסה, ואני די מצליח, לעורר אצל החיילים שלנו, לא משנה מה עמדתם הפוליטית, סימפטיה לכאבם של המתיישבים שנצטרך לפנות. אמפתיה. בפירוש לא שמחה לאיד אצל מישהו שאולי מתגשמת משאלתו הפוליטית שאותה הוא מבטא מאחורי הפרגוד בקלפי".

 

"הנורא הוא שהדבר הזה יקשה עלינו, זאת אומרת יקשה עלי, למנוע אפילו קצת שמחה לאידם של מי שמשווה אותם לגרמנים ימח שמם וזכרם. ושיהיה ברור קודם לכולם, שכשיגידו לנו לפנות אנחנו נפנה. שום איומים, שום השוואה לכלום לא יסחבו אותנו מהתפקיד שלנו כחיילים במדינה היהודית היחידה בעולם שהיא גם מדינה דמוקרטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מכחישי שואה. האלוף שטרן
צילום: דובר צה"ל
צילום: מוטי סנדר
מתנחלי גוש קטיף עונדים את הטלאי
צילום: מוטי סנדר
מומלצים