שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פשוט יותר לתרום.קום

  לתרום.קום היא מערכת תשלומים מקוונת המיועדת לבעלי אתרים, עמותות וגופים שונים, המעוניינים לגבות כסף באינטרנט אך תקציבם אינו מאפשר זאת. מדובר במיזם אינטרנט ישראלי, שכפי שמעידים מקימיו, "נועד לקדם את התוכן העצמאי ברשת העברית". אל תגידו "תרמתי במשרד" - תתרמו במשרד

  לא כל יום יוצא לנו לבקר באתר שלמראהו אנחנו שואלים: "איך לא חשבו על זה קודם?".

   

  אתר לתרום.קום הוא אחד מיחידי הסגולה הללו, שגורמים לנו לשוב ולהאמין בהיותה של הרשת כלי קהילתי-עסקי ראשון במעלה.

   

  אז זהו, שחשבו על זה קודם, אבל לא בישראל. חברת דלן סיסטמס, שאחראית גם לאתר פרינטמול המקסים (אתר המציע לבעלי אתרים, יוצרים ועמותות, למכור מוצרים עם הדפסים פרי יצירתם, ומשרת למעלה מ-100 לקוחות), השכילה להבין שהמדיה הזו מבוססת דווקא על אתרים קטנים ועצמאיים, שמפסקים שירותים או תכנים ייחודיים – להם ולאינטרנט – יותר מאשר על תאגידים עתירי ממון.

   

  הרעיון הוא להקים מערכת תשלומים או תרומות (איך שתעדיפו לקרוא לזה) מקוונת ,שזמינה על בסיס לא קבוע ולא מחייב לאותם בעלי אתרים, שהקהילה שבנו סביבם מונה רבים. חברת אמזון הקימה בארה"ב מערכת תרומות פופולרית על פי עקרון דומה.

   

  המערכת הישראלית, שפותחה בשיתוף שתי"ל (שירותי תמיכה וייעוץ לארגונים לשינוי חברתי), מאפשרת לאתרי תוכן להציע לאותו קהל משתתפים/קוראים רחב ונאמן להביע את הערכתו ותמיכתו בעבודתם גם באמצעות תרומות כספיות, המהוות בדרך כלל מעין אות תודה יותר מאשר אמצעי התעשרות ישיר.

   

  מיזם פתוח לכל אחד

   

  לתרום.קום פתוח לכל אחד, ומיועד לא רק לבעלי אתרים אלא גם לעמותות, מלכ"רים וכל גוף אחר – אפילו אם אינו מחזיק אתר אינטרנט - המעוניין להקים דף תשלומים זמני, למשל לצורך קמפיין מקוון חד פעמי.

   

  בעלי אתרים יכולים להשתמש במערכת ללא תשלום חודשי, אך עלות השימוש בה היא 6.5% מכל תרומה המתקבלת באמצעותה, סכום שמכסה הן את התשלום לחברות האשראי והן את עלויות התפעול והאחזקה של דלן סיסטמס.

   

  האתר מאובטח בטכנולוגיית SSL, ואינו מאחסן פרטים אישיים או נתוני אשראי של התורמים, כך שאין סכנה לגניבת המידע.

   

  לתרום.קום פעיל מזה כחודש, ועבד בגירסת הרצה במשך מספר חודשים, במהלכם נעזרו בו עמותת "המקור", עמותת "סינקופה", אתר "מידע דיגיטלי" של חנן כהן ואחרים. "אנו שואפים ליצור ערוצי הכנסה חדשים לאתרים, יוצרים ועמותות", מסרו אנשי דלן סיסטמס, שרוצים "לקדם תוכן עצמאי ברשת העברית, וכך להרחיב את בסיס הפירמידה הכלכלית, הקיימת בה כיום".

   

  מבחינה ויזואלית, האתר נופל הרחק מהרעיון שעומד מאחוריו, ואינו מהווה מופת לעיצוב ושמישות. אך לא ניתן לעובדה הזו לבטל את התשבוחות שמגיעות לחברה על הפרויקט עצמו. כן ירבו. (רוני שני)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים