שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוברת שטרית: תהיה חקירה?
  התנועה לאיכות השלטון מבקשת לחקור את "חוברת ההלל" למאיר שטרית, ודורשת כי שר התחבורה יעביר לקופת המדינה את עלות פרסומה. בדרך ליועץ המשפטי לממשלה

  זוכרים את פרשת החוברת המהללת את פועלו של שר התחבורה מאיר שטרית, זו שצורפה ללא תשלום לעיתון "מעריב" בשבוע שעבר? מסתבר שגם התנועה לאיכות השלטון לא שכחה. אתמול ביקשה התנועה מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור אם פרסום החוברת מהווה עבירה על "חוק המתנות", ומבקשת מהשר להעביר

  לקופת המדינה את עלות החוברת שפורסמה, הנאמדת בעשרות אלפי שקלים.

   

  בהודעה לעיתונות שפירסמה, טוענת התנועה לאיכות השלטון כי יש בפרסום החוברת משום עבירה לכאורה על חוק שירות הציבור (מתנות). סעיף 1 של החוק מגדיר מתנה כ"הקניית נכס שלא בתמורה או מתן שירות או טובת הנאה אחרת שלא בתמורה". סעיף 2 של אותו חוק קובע כי "אם ניתנה לעובד ציבור מתנה באשר הוא עובד ציבור, והוא לא סירב לקבלה או לא החזירה לנותן לאלתר, תקום המתנה לקניין המדינה, ובמתנה שאין בה קניין חייב עובד הציבור לשלם לאוצר המדינה את שוויה".

   

  לטענת התנועה, החוברת הפרסומית מהווה לכאורה טובת הנאה לכל דבר ועניין, כפועל יוצא מהאדרת שמו ופועלו של השר בציבור הרחב. החוברת הזו ניתנה לשר מכיוון שהוא עובד ציבור, ולפיכך היא בגדר מתנה לעובד ציבור. בדבריה מזכירה התנועה כי המפרסמים בחוברת עשויים להזדקק לשר בצורה כזו או אחרת, ויש להם אינטרס ברור במתן מתנה שכזו, כולל גופים שונים הכפופים או תלויים במשרד התחבורה בכלל ובשר שטרית בפרט.

   

  לסיכום מבקשת התנועה לאיכות השלטון מהיועץ המשפטי לממשלה "להפעיל את סמכויותיו החוקיות ולחקור את כל היבטי חוק המתנות במקרה זה". בהמשך מבהירה התנועה כי "יש לפעול לכך שהשר שטרית יעביר לקופת המדינה את ערך המתנה שקיבל, דהיינו עלות החוברת שפורסמה". 

   

  ספרו לנו מה דעתכם על פרסום החוברת

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים