שתף קטע נבחר

איום האסטרואיד ב-2029 הוסר

בתחילה זכה האסטרואיד לדירוג 2 בסולם טורינו, הדירוג הגבוה ביותר של עצם המאיים על כדור הארץ, אך צילום שהתגלה איפשר חישוב מדויק יותר של מסלולו. אפשר לנשום לרווחה

תצפיות נוספות שנערכו הצליחו להוציא מכלל חשבון את הסכנה שאסטרואיד שהתגלה לאחרונה, ואשר אורכו למעלה מ-400 מטרים עלול לפגוע בכדור הארץ בשנת 2029. בשבוע שעבר קיבל האסטרואיד asteroid 2004 MN4 סיכוי 1 ל-60 לפגוע בכדור הארץ, בהתבסס על תצפיות ביוני ושוב החודש.

 

אסטרונומים החלו במאמצים בלתי תלויים כדי למצוא תמונות מוקדמות יותר של האסטרואיד הזה וכך לשפר את החישובים. מצפה משמר החלל ליד טוסון אריזונה נמצאה תמונה חיוורת של האסטרואיד בתמונות ארכיון שצולמו ב-15 במארס השנה. משרד תוכנית Near Earth Object במעבדה להינע סילוני של נאס"א בקליפורניה מסר זאת בהודעה באתר שלו.

 

 

 

"התמונה מחודש מארס איפשרה למדענים לעדן את החישובים אודות כיוון ומהירות האסטרואיד, וכעת ניתן להוציא מכלל חשבון את הסכנה של פגיעה ב-13 באפריל 2029", נכתב בהודעה שמסר מרכז התוכנית.

 

המדענים גם שללו אפשרות של התרסקות האסטרואיד הזה על הירח שיהיה באותו זמן בצד המנוגד של כדור הארץ לעומת האסטרואיד. משמר החלל עובד בשיתוף פעולה עם מצפה הירח וכוכבי הלכת של אוניברסיטת אריזונה.

 

אבי בליזובסקי הוא עורך אתר הידען

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיום הוסר, אפשר לנשום לרווחה
צילום: נאס"א
מומלצים